Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šalies moterų grupinių lenktynių čempionė – Daiva Tušlaitė (komentaras)

Lietuvos dviračių plento čempionato moterų grupinių lenktynių nugalėtoja sekmadienį Ignalinoje tapo panevėžietė Daiva Tušlaitė („Inpa-Bianchi-Giusfredi”). Ji šalies grupinių lenktynių čempione tapo pirmą kartą.

29 metų D. Tušlaitė 100 km (3 ratai) distanciją įveikė per 2 val. 43 min. 5 sek. (vid. gretis – 36,4 km) ir 2-5 vietas užėmusias varžoves aplenkė 2 min. 37 sek. Antrą vietą užėmė 21 metų Gabrielė Jankutė („De Sprinters Malderen”), o trečią – šalies jaunių čempionė 18 metų Ema Manikaitė (Panevėžio KKSC/”Fortūna”). Nugalėtojos titulą gynusi Aušrinė Trebaitė (Panevėžio KKSC/”El-eko-sport”) finišavo ketvirta. Penktą vietą užėmė Edita Janeliūnaitė („Apririre Bicycles/HSS Hire”), šeštą – Silvija Latožaitė („Fortūna”, +2.42).

IMG_2969

Grupinėse lenktynėse startavo 18 dviratininkių. Nuvažiavus 47 km atakavo D. Tušlaitė ir E. Manikaitė. Jos buvo įgijusios beveik pusės minutės pranašumą. Po 7 km bėglės buvo pavytos. Netrukus į priekį šovė A. Trebaitė ir S. Latožaitė, o po trijų kilometrų prie jų prisijungė G. Jankutė, D. Tušlaitė, E. Janeliūnaitė ir E. Manikaitė. Pavyti lyderes labai stengėsi Milda Aužbikavičiūtė ir Ernesta Strainytė (abi – Šilalės SM/”Kvėdarna”), tačiau joms to padaryti nepavyko. Milda ir Ernesta užėmė atitinkamai septintą ir aštuntą vietas (+5.01).

D. Tušlaitė, kuri penktadienį pavienio starto lenktynėse pelnė bronzos medalį, nuo lyderių grupelės atitrūko iki finišo likus apie 10 km ir iškovojo įtikinamą pergalę.

„Labai džiaugiuosi, labai norėjau laimėti. Anksčiau grupinėse lenktynėse kažkaip nesisekdavo. Ši pergalė man labai daug reiškia, – sakė D. Tušlaitė. – Ir Edita Pučinskaitė (Italijos komandos „Inpa-Bianchi-Giusfredi” konsultantė – aut. past.) labai džiaugiasi, kad mūsų komanda turės Lietuvos čempionės marškinėlius”.

Daiva prieš lenktynes labai abejojo, kad galės kovoti dėl aukštų vietų. „Po pavienio starto lenktynių nieko nesitikėjau, netgi buvo minčių nestartuoti, nes savijauta nebuvo gera ir nuotaikos nebuvo. Džiaugiuosi, kad grupinės lenktynės man susiklostė sėkmingai. Buvo įdomu, kad su mumis startavo ir jaunės, tik nesinorėjo, kad kažkas iš jų laimėtų”, – teigė patyrusi dviratininkė.

D. Tušlaitė liepos 3-12 dienomis dalyvaus prestižinėse lenktynėse „Giro d’Italia”. 

Teksto ir nuotraukų autorius – Tomas Gaubys