Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šalies vyrų grupinių lenktynių čempionas – Aidis Kruopis (komentaras)

Lietuvos dviračių plento čempionato vyrų grupinių lenktynių nugalėtoju sekmadienį Ignalinoje tapo uteniškis Aidis Kruopis („An Post-Chain Reaction“). Jis šalies čempiono titulą iškovojo pirmą kartą.

IMG_3087

28 metų A. Kruopis 160 km (5 ratai) nuvažiavo per 3 val. 57 min. 23 sek. (vid. gretis – 40,2 km) ir finišo tiesiojoje įveikė penkis varžovus. Antras finišavo 2007 ir 2011 metų šalies čempionas Ramūnas Navardauskas („Cannondale-Garmin”), trečias – 2009 metų šalies čempionas Egidijus Juodvalkis („Colba-Superano Ham”), ketvirtas – Evaldas Šiškevičius („Marseille 13-KTM”), penktas – 2012 metų Lietuvos čempionas Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale”), o šeštas – Žydrūnas Savickas („Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme”, +5 sek.). Nugalėtojo titulą gynęs Paulius Šiškevičius („An Post-Chain Reaction”, +3.12) liko septintas.

Iš 58 startavusių dviratininkų klasifikuoti 28. 

Jaunimo (iki 23metų) įskaitoje pirmą vietą užėmė P. Šiškevičius, antrą – Airidas Videika („Top Team JR-Ultra Bike”), o trečią – Arūnas Lendelis (Panevėžio KKSC/”Fortūna”). 

Jau lenktynių pradžioje atakavo Darijus Džervus („CCT p/b Champion System”) ir Arnoldas Valiauga („Vasarė-Madaris”), o netrukus prie jų prisijungė Tautvydas Lukauskas („Vėtrungė”) bei Ramūnas Valeika („Pajūris”). 40-ajame kilometre lyderių ketvertas buvo įgijęs 7 min. 15 sek. persvarą. 71-ajame kilometre T. Lukauskas iškrito iš lyderių grupelės. Pirmavusį trejetą pagrindinė grupė pavijo 117-ajame kilometre. Paskutiniajame rate, iki finišo likus apie 25 km, į priekį išsiveržė E. Juodvalkis, A. Kruopis, Ž. Savickas, Gediminas Kaupas („Differdange-Losh”), E. Šiškevičius, G. Bagdonas ir R. Navardauskas. Netrukus G. Kaupas „išplaukė” ir lyderių grupėje liko šeši dviratininkai. Iš jų pavyko atitrūkti R. Navardauskui, bet, iki finišo likus mažiau nei 10 km, jis buvo pavytas ir lenktynių nugalėtojas paaiškėjo finišo tiesiojoje. Čia savo žodį tarė sprinto specialistas A. Kruopis, kuris 2010 ir 2011 metų Lietuvos čempionato grupinėse lenktynėse buvo trečias, o 2012 metais finišavo antras. 

„Esu labai patenkintas. Labai ilgai ieškojau šios pergalės ir šalies čempiono marškinėlių. Anksčiau kažkaip visą laiką perdegdavau, o dabar važiavau su mintimi, kad neturiu ko prarasti. Visą laiką išlikau ramus ir tikėjau, kad šiandien – mano diena. Be to, gavau 13-ąjį starto numerį. Jis man būna sėkmingas”, – iškart po pergalingo finišo sakė A. Kruopis. – „Mėsinėtis” pradėjome paskutiniame rate. Daug kas bandė nuvažiuoti. Paleidome R. Navardauską ir jau maniau, kad jo nebepavysime. Bet pavyko jį pagauti. Į finišo tiesiąją įvažiavau ketvirtas-penktas ir praktiškai iškart pradėjau finišuoti. Savo varžovus aplenkiau paskutiniuosiuose 50 metrų”.

A. Kruopis pasidžiaugė, kad jo sportinė forma šiuo metu yra daug geresnė nei sezono pradžioje. „Buvau patyręs traumų ir lydėjo visokie nesklandumai, bet pastaruoju metu reikalai pasisuko gera linkme. Tikiuosi, kad taip bus ir toliau. Papildomos motyvacijos pridės šalies čempiono marškinėliai. Likusią sezono pusę pasistengsiu kažką nuveikti, kad galėčiau sulaukti pasiūlymų iš pajėgesnių komandų”, – teigė 2012-2014 metais elitinei Australijos komandai „Orica-GreenEDGE” atstovavęs dviratininkas. 

A. Kruopis šiemet iškovojo jau tris pergales ir du kartus buvo trečias. 

Teksto ir nuotraukų autorius – Tomas Gaubys