Šiaulių BMX atstovai iškovojo prizines vietas Rygoje

Šiaulių sporto centro „Dubysa“ mažųjų dviračių kroso (BMX) atstovai savaitgalį lenktyniavo Latvijos taurės varžybų trečiojo etapo bei Rygos taurės varžybose. Prie starto linijos stojo aštuoni trenerių Donatos Šiaudvytės, Kęstučio Norvaišo bei Donato Armono auklėtiniai.

Vytautas Šatas (v).

Šeštadienį Latvijos taurės trečiajame etape savo pasirodymu trenerę vėl džiugino Vytautas Šatas. Jis 11-mečių berniukų grupėje (34 dalyviai) iškovojo pirmą vietą. Laimėjęs visus kvalifikacinius važiavimus bei pusfinalį, jis finale įveikė trasos šeimininkus – Valterį Berzkalnį (6 vieta pastarajame Europos čempionate) bei Ralfą Ratnieką.

15-16 m. amžiaus grupėje (21 dalyvis) trečią vietą iškovojo Mikas Jankus. Jis laimėjo visus kvalifikacinius važiavimus, bet finale nusileido pasaulio čempionato finalininkui latviui Mikui Freimaniui bei Europos čempionato finalininkui Ilviui Hugo Eihentaliui taip pat iš Latvijos. Toje pačioje grupėje startavęs Augustas Baškys užėmė devintą vietą.

14 m. amžiaus grupėje (18 dalyvių) į finalą pateko Aidas Čepulėnas. Jis užėmė aštuntą vietą.

Pusfinalio etapą pasiekė Andrej Mikulevič (13 m. grupė) bei Jaunius Čepulėnas (10 m. grupė). Aja Mikulevič liko ketvirta mergaičių 11-12 m. grupėje (6 dalyvės).

Sekmadienį sportininkai lenktyniavo Rygos taurės varžybose. Antroji diena buvo mažiau sėkminga Lietuvos sportininkams. Ant prizininkų pakylos lipo vienintelis V. Šatas.Jis 11-mečių grupėje(29 dalyviai) išjovojo trečią vietą. Vytautas nusileido tik išvakarėse įveiktiems Rygos atstovams R. Ratniekui bei V. Berzkalniui.

A. Čepulėnas 14-mečių vaikinų grupėje (9 dalyviai) užėmė šeštą vietą.

Rugsėjo 4-5 dienomis Latvijos taurės ketvirtojo etapo varžybos vyks Jelgavoje.