Šilalės SM/„Kvėdarnos“ dviratininkams – 10 medalių

Balninkuose (Molėtų raj.) surengtame Lietuvos vaikų (13-14 metų) ir jaunučių (15-16 metų) dviračių plento čempionate daugiausiai medalių iškovojo Šilalės sporto mokyklos ir „Kvėdarnos“ dviračių sporto klubo atstovai. Trenerio Kęstučio Česaičio auklėtiniai iškovojo 10 medalių (4-3-3) iš 24.

Po 4 medalius iškovojo Kauno sporto mokyklos „Gaja“ (1-2-1; treneriai Gintautas Volungevičius ir Šarūnas Pacevičius) ir Utenos daugiafunkcio sporto centro (1-0-3; treneriai Alvydas Surgautas ir Martynas Maniušis) dviratininkai.

Kristupas Mikutis, Rokas Adomaitis ir Jomantas Venckus. Foto: Gabija Valentinavičiūtė

Trenerio Vaclovo Šiugždinio auklėtinis Rokas Adomaitis (Klaipėdos „Viesulo“ SC) apgynė jaunučių čempiono titulą tiek asmeninėse, tiek grupinėse lenktynėse. K. Česaičio auklėtinė Auksė Lekavičiūtė (Šilalės SM/„Kvėdarna“) laimėjo mergaičių asmenines ir grupines lenktynes. Pernai ji pelnė sidabrą ir bronzą.

Vigailė Budreckytė, Auksė Lekavičiūtė ir Miglė Daneikaitė. Foto: Gabija Valentinavičiūtė

Po du medalius iškovojo ir Titas Laurinavičius („Gaja“, treneris G. Volungevičius), Skaistė Mikašauskaitė, Austėja Žekaitė, Kristupas Mikutis, Jomantas Venckus (visi keturi – Šilalės SM/„Kvėdarna“, treneris K. Česaitis) bei Nikolas Klimavičius (Utenos DSC, treneris M. Maniušis).

Jaunučių vaikinų 15 km asmeninėse lenktynėse R. Adomaitis 8,89 sek. pranoko K. Mikutį ir 11,32 sek. – J. Venckų. 60 km grupinėse lenktynėse R. Adomaitis artimiausią varžovą J. Venckų aplenkė 59 sek. Trečias finišavo K. Mikutis (+1.25).

Jaunučių merginų 10 km asmenines lenktynes laimėjo S. Mikašauskaitė. Antrą vietą užėmė A. Žekaitė (+5,97 sek.), o trečią – Kotryna Strakšytė (Utenos DSC, treneris A. Surgautas, +22,19 sek.). 38,5 km grupinėse lenktynėse auksą iškovojo A. Žekaitė. Ji artimiausias varžoves aplenkė net 5 min. 20 sek. Antra finišavo Gabrielė Čeponytė (Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija, treneris Algimantas Buividas), o trečia – S. Mikašauskaitė.

Mergaičių 5 km asmeninėse lenktynėse aukso medalį iškovojusi A. Lekavičiūtė antrą vietą užėmusią Vigailę Budreckytę (Panevėžio r. „Greitis“/Panevėžio SC, treneris Anatolijus Novikovas) pranoko 8,69 sek., o trečią vietą užėmusią Miglę Daneikaitę (Utenos DSC, treneris A. Surgautas) – 9,97 sek.

24 km grupinėse lenktynėse nugalėjo taip pat A. Lekavičiūtė, antra buvo Aistė Butautaitė („Gaja“/„Minu“, treneris Š. Pacevičius), o trečia – Erna Variakojytė (Panevėžio „Fortūna“, treneriai Vytautas Indreliūnas ir Vitalija Breivienė).

Berniukų 10 km asmenines lenktynes laimėjo T. Laurinavičius. Antrą vietą užėmė Arijus Nakutis (Vilniaus miesto SC/„Sietynas“, trenerė Valentina Pokladok, +23,06 sek.), o trečią – N. Klimavičius (+27,62 sek.). 38,5 km grupinėse lenktynėse auksą iškovojo N. Klimavičius. Sidabras atiteko T. Laurinavičiui, o bronza – Ignui Kerteniui („Gaja“/„Minu“, treneris Š. Pacevičius).

Asmeninėse lenktynėse dalyvavo 89, o grupinėse – 82 dviratininkai.