Simona Krupeckaitė Belgijoje kopė ant prizininkų pakylos

Lietuvos dviračių treko rinktinės lyderė Simona Krupeckaitė tris dienas Gente (Belgija) vykusių Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) I kategorijos varžybų sprinto lenktynėse iškovojo antrą vietą, o keirino rungtyje finišavo ketvirta. Į pirmąjį šešetą pateko ir Miglė Marozaitė bei Vasilijus Lendel.

Simona Krupeckaitė. Foto: Tomas Gaubys

Sekmadienį vykusių sprinto lenktynių kvalifikacijoje (17 dalyvių) M. Marozaitė užėmė antrą, o S. Krupeckaitė – trečią vietas. Lietuvės 200 m distanciją iš eigos įveikė atitinkamai per 11,092 sek. ir 11,141 sek. Geriausiai pasirodė britė Sophie Capewell – 11,09 sek. (vid. greitis – 64,92 km/h).

S. Krupeckaitė aštuntfinalyje nugalėjo italę Giadą Capobianchi (14-a kvalifikacijoje), ketvirtfinalyje 2-0 įveikė britę Rhian Edmunds (6), pusfinalyje taip pat 2-0 pranoko Gvatemalos atstovę Joanne Rodriguez (7), o finale 0-2 pralaimėjo S. Capewell (1). Trečią vietą iškovojo italė Miriam Vece (5).

M. Marozaitė aštuntfinalyje nugalėjo italę Eleną Bissolati (15), o ketvirtfinalyje 0-2 pralaimėjo J. Rodriguez. Miglei galutinėje įskaitoje atiteko penkta vieta.

Keirino rungties (17 dalyvių) pagrindiniame finale šeštadienį S. Krupeckaitė finišavo ketvirta. Nugalėjo britė Kathy Marchant. Antra finišavo belgė Nicky Degrendele, o trečia – E. Bissolati. Penkta buvo airė Orla Walsh, o šešta – G. Copobianchi. M. Marozaitė B finale finišavo penkta ir galutinėje įskaitoje liko 11-a.

Pirmojo etapo antrajame važiavime S. Krupeckaitė buvo pirma, o trečiajame važiavime M. Marozaitė finišavo penkta. Miglė, laimėjusi antrąjį paguodos važiavimą, pateko į pusfinalį. Jo pirmajame važiavime M. Marozaitė finišavo penkta, o antrajame važiavime S. Krupeckaitė buvo trečia.

Vyrų keirino rungtyje (28 dalyviai) sekmadienį V. Lendel užėmė šeštą, o Svajūnas Jonauskas – 13-ą vietas. Nugalėjo 2006 metų pasaulio čempionas olandas Theo Bos. Antras buvo 2013 metų pasaulio ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionas britas Jason Kenny, o trečias – tailandietis Jai Angsuthasawit.

Pirmojo etapo ketvirtajame važiavime V. Lendel buvo antras, o S. Jonauskas – trečias. Pirmajame paguodos važiavime Svajūnas finišavo antras ir nepateko į pusfinalį (tarp 12 stipriausiųjų). S. Jonauskas nusileido tik italui Matteo Bianchi. V. Lendel laimėjo pirmąjį pusfinalio važiavimą, o A finale liko paskutinis, šeštas.

Sprinto rungtyje (29 dalyviai) V. Lendel užėmė devintą, o S. Jonauskas – 14-ą vietas. Nugalėjo Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bei dukart pasaulio čempionas J. Kenny. Antras buvo Trinidado ir Tobago atstovas Nicholas Paul, o trečias – Surinamo atstovas Jair Tjon En Fa.

Sprinto lenktynių kvalifikacijoje V. Lendel užėmė šeštą, o S. Jonauskas – 14-ą vietas. Lietuvos dviratininkai 200 m distanciją iš eigos įveikė atitinkamai per 10,036 sek. ir 10,362 sek. Geriausiai pasirodė britas Jack Carlin – 9,775 sek. (vid. greitis – 73,65 km/h).

V. Lendel šešioliktfinalyje įveikė olandą Gino Knies’ą (27), o aštuntfinalyje pralaimėjo J. Angsuthasawit’ui (11). S. Jonauskas šešioliktfinalyje nugalėjo prancūzą Timmy Gillion’ą (19), o aštuntfinalyje nusileido N. Paul’ui (3).

Moterų skrečo rungties (10 km; 40 ratų) finale penktadienį Olivija Baleišytė tarp 22 dalyvių buvo 14-a. Nugalėjo 2016 metų pasaulio čempionė britė Laura Kenny. Antra buvo dabartinė Europos čempionė italė Martina Fidanza, o trečia – 2015, 2018 ir 2020 metų pasaulio, 2019 metų Europos žaidynių ir 2018 metų Europos čempionė olandė Kirsten Wild.

Skrečo atrankoje dalyvavo 48 dviratininkės. Pirmoje grupėje O. Baleišytė tarp 24 dalyvių buvo septinta (į finalą iš kiekvienos grupės pateko po 12 dviratininkių).

Šeštadienį daugiakovės (omniumo) atrankoje – 10 km grupinėse lenktynėse dėl taškų (4 tarpiniai finišai) – kovojo 44 dviratininkės, suskirstytos į dvi grupes. O. Baleišytė antroje grupėje taškų nepelnė, liko 19-a ir į pagrindines varžybas (tarp 24 dalyvių) nepateko.

Sekmadienį O. Baleišytė atkrintamųjų lenktynių finale (24 dalyvės) užėmė 22-ą vietą. Nugalėjo triskart Europos čempionė K. Wild. Antra buvo britė Katie Archibald, o trečia – italė Letizia Paternoster.

Šios rungties atrankoje – 5 km (20 ratų) skrečo rungtyje – dalyvavo 44 dviratininkės. O. Baleišytė pirmoje grupėje (23 dalyvės) finišavo 12-a ir pateko į finalą.