Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos čempionate – ketvirtos

Trečiadienį Apeldorne (Nyderlandai) prasidėjusio Europos dviračių treko čempionato moterų komandų sprinto lenktynėse Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė iškovojo ketvirtą vietą ir pagerino savo galimybes patekti į Tokijo olimpines žaidynes. Šių metų Europos žaidynių vicečempionės ir 2016 metų Europos čempionato bronzos laimėtojos važiavime dėl trečios vietos du ratus įveikė per 33,37 sek. ir 0,347 sek. nusileido 2018 metų pasaulio vicečempionėms Nyderlandų atstovėms Kyrai Lamberink ir Shane Braspennincx (33,023 sek.).

Penktą kartą Europos čempionėmis tapo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionės bei dukart pasaulio čempionės rusės Darija Šmeliova ir Anastasija Voinova. Jos finale du ratus įveikė per 32,496 sek. ir 0,683 sek. pranoko vokietes Lea Sophie Friedrich ir Emmą Hinzę.

Penktą vietą užėmė Lenkijos, šeštą – Ispanijos, septintą – Italijos ir aštuntą – Ukrainos komandos.

S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė kvalifikacijos varžybose buvo trečios (33,549 sek.). Simona ir Miglė (33,347 sek.) pirmajame etape  0,692 sek. pranoko ukrainietes Liubov Basovą ir Oleną Starikovą, kurios kvalifikacijoje buvo šeštos.

Iš keturių pirmojo etapo važiavimų laimėtojų lietuvių rezultatas buvo ketvirtas ir jos iškovojo teisę lenktyniauti mažajame finale su trečią vietą užėmusiomis olandėmis (32,996 sek.).

Moterų 10 km (40 ratų) skrečo rungtyje pasaulio reitingo lyderė Olivija Baleišytė iškovojo šeštą vietą.

Nugalėjo britė Emily Nelson – 12 min. 45 sek. (vid. greitis – 47,058 km/h). Sidabro medalį pelnė airė Shannon McCurley, o bronzos – portugalė Maria Martins. Nugalėtojos titulą gynusi šių metų Europos žaidynių ir dukart šios rungties pasaulio čempionė olandė Kirsten Wild tarp 21-os dalyvės liko septinta.

O. Baleišytė šiemet šešta buvo ir pasaulio čempionato skrečo rungtyje.

Ketvirtadienį sprinto lenktynėse, kurios prasidės 16.00 val. (Lietuvos laiku), dalyvaus M. Marozaitė, S. Krupeckaitė, Svajūnas Jonauskas ir Vasilijus Lendel, o Viktorija Šumskytė kovos atkrintamosiose lenktynėse.

Čempionatas, kuris transliuojamas „Eurosport 2“ kanalu, baigsis sekmadienį.