Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Simona Krupeckaitė ir Olivija Baleišytė kausis dėl pasaulio taurės etapo medalių

Minske (Baltarusija) vykstančio 2017-2018 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutiniojo, penktojo, etapo moterų sprinto rungtyje šeštadienį Lietuvos atstovė Simona Krupeckaitė iškopė į pusfinalį. Šios rungties 2016 metų Europos čempionė ir triskart pasaulio vicečempionė dėl kelialapio į finalą kovos su olande Laurine van Riessen, kuri 2010 metų Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo varžybose yra iškovojusi bronzos medalį.

Kitame pusfinalyje susitiks vokietė Pauline Grabosch ir belgė Nicky Degrendele.

Atrankoje S. Krupeckaitė tarp 22 dalyvių buvo trečia, o Miglė Marozaitė – devinta. Simona 200 m iš eigos įveikė per 10,947 sek., o Miglė – per 11,063 sek. Geriausiai pasirodė P. Grabosch (10,852 sek.). Antra buvo L. van Riessen (10,898 sek.). 10 geriausių dviratininkių iškart pateko į aštuntfinalį, o likusios kovojo šešioliktfinalyje.

S. Krupeckaitė aštuntfinalyje įveikė airę Robyn Stewart (14-a atrankoje), o M. Marozaitė pralaimėjo 2011 metų Europos čempionei ukrainietei Liubov Basovai (8). Simona ketvirtfinalyje 2-0 įveikė 2015 metų Europos čempionę ir pasaulio vicečempionę bei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių keirino čempionę olandę Elis Ligtlee (6).

Vyrų keirino (18 dalyvių) pirmojo etapo trečiajame važiavime Svajūnas Jonauskas, pranokęs du varžovus, finišavo ketvirtas, o pirmajame paguodos važiavime tarp šešių dalyvių buvo taip pat ketvirtas ir nepateko į pusfinalį (tarp dvylikos geriausiųjų). Pusfinaliuose lenktyniaus 1-2 vietas pirmojo etapo trijuose važiavimuose ir 1-3 vietas dviejuose paguodos važiavimuose užėmę dviratininkai.

Olivija Baleišytė daugiakovėje po dviejų rungčių iš keturių tarp 20 dalyvių yra penkta. Pirmauja pasaulio vicečempionė olandė Kisten Wild, turinti 68 taškus. Tiek pat turi ir antrą vietą užimanti britė Elinor Barker. Trečią ir ketvirtą vietas užimančios italė Letizia Paternoster ir amerikietė Jennifer Valente bei O. Baleišytė turi po 64 taškus. Beje, Jennifer ir Olivija pasaulio taurės varžybų omniumo bendrojoje įskaitoje užima atitinkamai antrą ir trečią vietas.

Pirmojoje daugiakovės rungtyje – skreče – O. Baleišytė užėmė šeštą, o antrojoje rungtyje – tempo lenktynėse – ketvirtą vietas.

Antrosios varžybų dienos antroji dalis prasidės 16.00 val. Lietuvos laiku.

Informacijos ir nuotraukų autorius – Tomas Gaubys