Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Simona Krupeckaitė olimpiados keirino rungtyje – dvylikta

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dviračių treko moterų keirino varžybų galutinėje įskaitoje Simona Krupeckaitė užėmė 12-ą vietą. 33-ejų metų lietuvė finale dėl 7-12 vietų finišavo paskutinė, šešta.  

Simona Krupeckaitė

® Vytautas Dranginis

Jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse startuojanti Lietuvos dviratininkė B finale į priekį praleido Londono olimpiados bronzos medalio laimėtoją Honkonko atstovę Wai Sze Lee, Pietų Korėjos atstovę Hyein Lee, olandę Laurinę van Riessen, kolumbietę Marthą Bayoną ir kinę Tianshi Zhong.

Pagrindinį finalą laimėjo ir olimpine čempione tapo 2013 bei 2015 metų Europos čempionė olandė Elis Ligtlee. Sidabro medalį iškovojo 2013 metų pasaulio čempionė britė Rebecca James, o bronzos – triskart šios rungties pasaulio čempionė australė Anna Meares.

Ketvirta liko rusė Anastasija Voinova, penkta – ukrainietė Liuvovė Basova, o šešta – 2014 ir 2015 metų pasaulio čempionė vokietė Kristina Vogel.

Šios rungties pirmame etape startavo 27 dviratininkės, suskirstytos į keturias grupes. Iš jų į antrą etapą tiesiai pateko po dvi sportininkes. Kitoms dviratininkėms teko kovoti keturiuose paguodos važiavimuose dėl likusių keturių bilietų į antrą etapą.

S. Krupeckaitei, kurią treniruoja jos vyras Dmitrijus Leopoldas, į pusfinalį pavyko patekti pirmu bandymu. Ji pirmo etapo ketvirtame važiavime užėmė antrą vietą, į priekį praleidusi tik E. Ligtlee. Likus vienam ratui Simona važiavo pirma ir tik finiše ją vos 0,01 sek. pranoko Nyderlandų dviratininkė.

Lietuvos atstovė aplenkė 2013 ir 2015 metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoją kubietę Lisandrą Guerrą, 2010 metų Europos čempionę ir 2011 metų pasaulio vicečempionę Azerbaidžano atstovę Olgą Ismailovą, iš Australijos kilusią ir ten gyvenančią Airijos atstovę Shannon McCurley, prancūzę Sandie Clair ir L. Basovą.

Antrame etape dalyvavo 12 dviratininkių, suskirstytų į dvi grupes po šešias. Į pagrindinį finalą pateko po tris geriausias dviratininkes.

2010 metų šios rungties pasaulio ir 2012 metų Europos čempionė S. Krupeckaitė antro etapo – pusfinalio – antrame važiavime finišavo penkta ir nepateko į A finalą. Beje, iki finišo likus daugiau nei ratui, griuvo priekyje Simonos važiavusi Londono olimpiados bronzos medalio laimėtoja Honkonko atstovė Wai Sze Lee. Simona išvengė susidūrimo su ja ir vėliau bandė prasibrauti tarp trijų geriausių, tačiau nesėkmingai.

Antrą pusfinalio važiavimą laimėjo A. Meares. Antra finišavo R. James, trečia – L. Basova, o ketvirta – L. van Riessen, kuri 2010 metų Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo varžybose yra iškovojusi bronzos medalį. 

Pirmą pusfinalį laimėjo K. Vogel. Antra finišavo E. Ligtlee, trečia – A. Voinova, ketvirta – T. Zhong, penkta – H. Lee,   o M. Bayona griuvo ir finišo nepasiekė. 

Keirino rungtyje (8 ratai) dviratininkai startuoja paskui elektriniu dviračiu važiuojantį lyderį, užimdami burtų tvarka nustatytas pozicijas, ir negali jo lenkti. Likus 600–700 m iki finišo lyderis pasitraukia, leisdamas dviratininkams lenktyniauti likusį nuotolį.

Simona dar dalyvaus sekmadienį 22.00 val. Lietuvos laiku prasidėsiančiose sprinto varžybose. 

Iš Utenos kilusi panevėžietė Atėnų olimpiados 500 m pavienio starto lenktynėse buvo ketvirta, o sprinto rungtyje – septinta, Pekino olimpinių žaidynių sprinto lenktynėse užėmė aštuntą vietą, Londono olimpiados sprinte buvo penkta, o keirine – septinta.

Informaciją parengė Tomas Gaubys