Simona Krupeckaitė pasaulio čempionate Honkonge – per žingsnį nuo medalio

Simonai Krupeckaitei penktadienį nepavyko papildyti savo gausios medalių kolekcijos, tačiau geriausia praėjusių metų Lietuvos sportininkė dar kartą įrodė, kad ji tebepriklauso pasaulio elitui. Honkonge vykstančio 114-o pasaulio dviračių treko čempionato sprinto rungties mažajame finale 34-erių metų panevėžietė 0-2 pralaimėjo 29-erių metų Honkongo atstovei Wai Sze Lee (2-a vieta atrankoje) ir galutinėje įskaitoje užėmė ketvirtą vietą.

„Vakar žiauriai pavargau, o šiandien – iš vis išbandymų metas. Jau senai taip sunku nebuvo. Net sunkiausios treniruotės nubluko. Tikėjausi medalio, bet džiaugiuosi būdama ketvirta. Labai senai čia buvau. Tikrai galiu pasakyti, kad labai daug pastangų įdėjau. Atidirbau šimtu procentų“, – teigė S. Krupeckaitė.

Pirmame mažojo finalo važiavime iš pirmos pozicijos startavo Honkongo dviratininkė, bet netrukus ji praleido į priekį Simoną. Lietuvos atstovė į finišo tiesiąją vidine treko dalimi įvažiavo pirma, bet paskutiniuose metruose jai pritrūko jėgų ir pirma finišo liniją kirto Wai Sze Lee. Antrame važiavime šios rungties dabartinė Europos čempionė ir triskart pasaulio vicečempionė S. Krupeckaitė startavo iš pirmos pozicijos. Varžybų šeimininkų atstovė lietuvę vėl aplenkė išore taip pat paskutiniuose metruose. Wai Sze Lee pasaulio čempionato bronzą pelnė ir 2013 metais.

Pusfinalyje S. Krupeckaitė, kurią treniruoja jos vyras Dmitrijus Leopoldas, 1-2 nusileido komandų sprinte sidabrą iškovojusiai australei Stephanie Morton (1). Lietuvė laimėjo pirmą važiavimą, bet po to du kartus greitesnė buvo 26-erių metų Australijos dviratininkė. Beje, S. Morton yra Londono parolimpinių žaidynių čempionė. Ji parolimpinį auksą iškovojo kartu su silpnarege Felicity Johnson 1 km tandemų pavienio starto lenktynėse.

Pasaulio čempione trečią kartą tapo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bei 2013 metų Europos čempionė 26-erių metų vokietė Kristina Vogel (3). Ji finale 2-0 įveikė S. Morton. K. Vogel pasaulio sprinto čempione tapo ir 2014 bei 2015 metais. Vokietijos dviratininkė pusfinalyje Honkongo atstovę Wai Sze Lee nugalėjo taip pat 2-0.

Atrankos varžybose, kuriose dalyvavo 29 dviratininkės, S. Krupeckaitė ketvirtadienį užėmė penktą vietą. Ji 200 m distanciją iš eigos įveikė per 10,937 sek. Geriausiai pasirodžiusios S. Morton laikas – 10,724 sek.

Simona šešioliktfinalyje nugalėjo 22-ejų metų Indijos atstovę Deborah Herold (28), aštuntfinalyje pranoko 21-erių metų kolumbietę Marthą Bayoną (12), o ketvirtfinalyje 2-0 įveikė 17-metę prancūzę Mathildę Gros (4), kuri atrankos varžybose viršijo pasaulio jaunių rekordą.

S. Krupeckaitė dar dalyvaus keirino rungtyje, kuri vyks sekmadienį.

Pastarąjį kartą iš lietuvių pasaulio treko čempionate ant prizininkų pakylos kopė S. Krupeckaitė. Prieš penkerius metus Melburne (Australija) vykusiame planetos čempionate Simona iškovojo sidabro medalį (sprinte). Mūsų šalies dviratininkė iš viso turi 12 pasaulio pirmenybių medalių – du aukso bei po penkis sidabro ir bronzos. Sprinto rungtyje panevėžietė pelnė tris sidabro ir du bronzos apdovanojimus.