Simona Krupeckaitė pasaulio čempionato keirino rungtyje – 12-a

Sekmadienį Pruškove (Lenkija) pasibaigusio 116-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė tarp 26 dalyvių užėmė 12-ą vietą. Lietuvos dviratininkė B finale (dėl 7-12 vietų) finišavo paskutinė, šešta. Simona į priekį praleido Nyderlandų, JAV, Pietų Korėjos, Belgijos ir Rusijos atstoves. 36 metų panevėžietė 12-a keirine buvo ir prieš 10 metų Pruškove vykusiame pasaulio čempionate.

Simona Krupeckaitė pasaulio čempionate prieš keirino B finalą. Foto: Tomas Gaubys

Aukso medalį iškovojo Honkongo atstovė Wai Sze Lee, kuri laimėjo ir sprinto lenktynes. Sidabrą pelnė australė Kaarle McCulloch, o bronzą – rusė Darija Šmeliova.

Pirmojo etapo pirmajame važiavime S. Krupeckaitė finišavo antra ir tiesiogiai pateko į ketvirtfinalį. Jo pirmajame važiavime Simona vėl buvo antra ir iškopė į pusfinalį. Pirmajame pusfinalio važiavime Lietuvos dviratininkei atiteko penkta vieta ir kelialapis į B finalą. Jame Simonai nebeaplenkė nė vienos varžovės.

„Nežinau, kas įvyko. Sunku komentuoti, nes nelabai atsimenu – kai važiuoji maksimaliai kartais atsijungia smegenys. Reikėtų išnagrinėti vaizdo įrašą, – po lenktynių sakė S. Krupeckaitė. – Fiziškai jaučiausi gerai. Po ligų ir aktyvaus poilsio praėjusiais metais pastaruoju metu jaučiuosi vis geriau ir geriau, bet reikia dar geresnio pasirengimo, kad būtų daugiau pasitikejimo.“

15-ą kartą pasaulio čempionate dalyvavusi S. Krupeckaitė keirino rungtyje pakartojo 2007 ir 2009 metų pasiekimus. Lietuvos treko rinktinės lyderė 2010 metais tapo pasaulio keirino čempione, o pernai šioje rungtyje iškovojo bronzos medalį. Iš viso Simona turi net 13 pasaulio pirmenybių apdovanojimų.

25 km (100 ratų) moterų grupinėse lenktynėse dėl taškų (10 tarpinių finišų) Lietuvai atstovavo Olivija Baleišytė. Pirmajame tarpiniame finiše penktą vietą užėmusi dviratininkė, iki finišo likus 57 ratams, pasitraukė iš lenktynių. Jų nebaigė trys dviratininkės iš 22. Beje, Olivija aukščiausio rango varžybose šioje rungtyje startavo pirmą kartą.

Pasaulio čempione tapo australė Alexandra Manly (29 tšk.). Sidabrą iškovojo airė Lydia Boylan (28 tšk.), o bronzą – vierna vyriausių čempionato dalyvių olandė Kirstin Wild (26 tšk.). Pastaroji šiame čempionate iš viso pelnė net keturis medalius – du aukso ir po vieną sidabro ir bronzos.

Pasaulio čempionate dalyvavo keturi Lietuvos dviratininkai.