Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Simonos Krupeckaitės sūnus Olimpinėje dienoje Alytuje pelnė savo pirmąjį medalį

Šeštadienį Alytuje vyko Olimpinės dienos renginiai, kuriuos organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Alytaus miesto savivaldybė. Olimpinėje dienoje dalyvavo ir Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) atstovai. 

Dviračių treko karalienė Simona Krupeckaitė su savo sūnumi Maksimilianu iš pradžių dalyvavo Olimpinės dienos deglo nešimo estafetėje, o po to dviračiais įveikė lietuvišką olimpinę mylią (1988 m). Po finišo Simonos sūnus, kuriam rugsėjį sukaks ketveri, džiaugėsi pirmuoju savo medaliu. Maksimilianas vėliau dalyvavo ne tik vieno, bet ir dviejų kilometrų vaikų dviračių lenktynėse. Beje, daug žiūrovų simpatijų sulaukęs tituluotos dviratininkės sūnus vienintelis lenktyniavo balansiniu dviratuku.

Lietuvišką olimpinę mylią įveikė ir iš Alytaus rajono kilusi Europos dviračių treko čempionė Vaida Pikauskaitė.

Šventės dalyviai LDSF stende, sulaukusiame didelio populiarumo, galėjo išbandyti važiavimą ant dviračių staklių, įveikti trumpą slalomo distanciją, atsakyti į klausimus, pačiupinėti S. Krupeckaitės dviratį.

Olimpinė diena visame pasaulyje švenčiama daugiau kaip 60-imt metų. Šventės tikslai – skleisti olimpizmo idėjas, skatinti žmones būti fiziškai aktyviais ir atrasti naujas sporto šakas. Pirmoji Olimpinė diena pasaulyje įvyko 1948 m. birželio 23 d., Lietuvoje ji pradėta švęsti 1989 m.

Informacijos ir nuotraukų autorius – Tomas Gaubys

NUOTRAUKŲ GALERIJA