Tarptautinės dviračių sporto sąjunga (UCI) verčia naują puslapį dviračių treko istorijoje: oficialiai pristatytas prestižinis dviračių sporto projektas – treko Čempionų lygos varžybos. Trečiasis jų etapas iš šešių bus surengtas Lietuvoje – lapkričio 27 dieną pasaulio dviračių treko žvaigždės rinksis Panevėžyje, „Cido“ arenoje. Tarp oficialių Čempionų lygos veidų bus ir Lietuvos dviračių treko karalienė Simona Krupeckaitė.
Šių metų lapkritį ir gruodį UCI treko Čempionų lygos etapai taip pat bus surengti Ispanijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Izraelyje. Projekto organizatoriai – UCI ir „Eurosport Events“ žiniasklaidos grupė. UCI kartu su televizija pateiks novatorišką varžybų formatą, kuris turėtų pritraukti milijonus dviračių sporto gerbėjų visame pasaulyje.
Tarp varžybų pristatymo dalyvių buvo UCI prezidentas David Lappartient bei varžybų ambasadoriai – treko čemopionų čempionai britas Chris Hoy ir vokietė Kristina Vogel. Per pristatymą buvo transliuojama LR Švietimo, mokslo ir sporto viceministro Lino Obcarsko kalba ir Tokijo olimpinėms žaidynėms besirengiančios S. Krupeckaitės pasisakymai.
„Neabejojame, kad šis naujas, išskirtinis projektas sulauks didelės sėkmės ir suteiks daug teigiamų emocijų dviratininkams ir sporto gerbėjams visame pasaulyje. Džiaugiamės, kad vienas šių varžybų etapų įvyks Lietuvoje. Tai – ir garbė, ir mūsų šalies dviračių sporto bendruomenės įvertinimas. Sportininkai, svečiai ir žiūrovai laukiami Panevėžyje, turinčiame gilias sporto tradicijas“, – kalbėjo L. Obcarskas.
„Tiek varžybų formatas, tiek įvairūs efektai suteiks daugiau emocijų ir ryškesnių išgyvenimų. Turėtų būti puikus renginys tiek žiūrovams, tiek sportininkams“, – teigė dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė, buvusi pasaulio rekordininkė bei ketverių olimpinių žaidynių dalyvė S. Krupeckaitė.
„Panevėžys toliau sėkmingai plečia savo potencialą ir dar šiais metais čia sulauksime aukščiausio lygio sporto varžybų. „Cido“ arena – tarptautinius reikalavimus atitinkantis sporto kompleksas, vienintelis Baltijos šalyse turintis olimpinio standarto dviračių treką. Tai viena iš priežasčių, kodėl šios sporto šakos Čempionų lygos etapui pasirinktas būtent mūsų miestas. Be abejo, Panevėžys gali pasigirti ir žymiais šios sporto šakos atstovais, viena jų – Simona Krupeckaitė, tapusi Čempionų lygos veidu. Žinoma, varžybas Panevėžyje patogu rengti ir dėl itin patogios geografinės lokacijos, efektyvių susisiekimo būdų su dauguma šalių, vystomos atvykstamojo turizmo infrastruktūros, paslaugų sektoriaus. UCI treko Čempionų lyga – svarbus įvykis ne tik Panevėžiui, bet ir visos šalies mastu. Ruošiamės jam atsakingai ir nekantriai laukiame varžybų“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
„Džiaugiamės, kad UCI ir „Eurosport Events“ organizcijos pasitiki mūsų gebėjimu organizuoti aukščiausio rango varžybas. Puikiai suprantame, kokia tai atsakomybė, juk varžysis elitiniai pasaulio treko meistrai, o tiesioginę varžybų transliaciją stebės per 150 milijonų žiūrovų. Turėsime puikią galimybę pristatyti pasauliui ne tik savo sportininkus, bet ir Lietuvą“, – pažymėjo Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentas Darius Levickis. – Esame dėkingi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijai, Panevėžio merui ir savivaldybės darbuotojams už pastangas, kad naujo formato varžybos, kurios startuos šį rudenį, atkeliautų į Lietuvą ir Aukštaitijos sostinę Panevėžį. Džiaugiamės sklandžiai vykstančiu organizaciniu darbu tarp „Cido“ arenos ir mūsų administracijos. Neabejojame, kad šį rudenį bus suorganizuotas aukščiausio lygio sporto renginys.“
2021 m. UCI treko Čempionų lygos varžybos:
I etapas – lapkričio 6 d. Palma (Maljorka, Ispanija)
II etapas – lapkričio 20 d. Ivlino Sen Kantenas (Prancūzija)
III etapas – lapkričio 27 d. Panevėžys (Lietuva)
IV-V etapai – gruodžio 3-4 d. Londonas (Jungtinė Karalystė)
VI etapas – gruodžio 11 d. Tel Avivas (Izraelis).
UCI treko Čempionų lygos varžybų veidai: Ed Clancy (Jungtinė Karalystė), Emma Hinze (Vokietija), Harrie Lavreysen (Nyderlandai), Mathilde Gros (Prancūzija), Sebastian Mora (Ispanija) ir Simona Krupeckaitė (Lietuva). Šie dviratininkai gavo asmeninius kvietimus į šias varžybas, o kiti dviratininkai bus pakviesti atsižvelgus į jų vietas pasaulio reitinguose ir rezultatus įių metų pasaulio čempionate.
Kiekvieno etapo programa bus vienoda. Dviratininkai rinks taškus sprinto (sprintas ir keirinas) ir ištvermės (atkrintamosios lenktynės ir skrečas) kategorijose. Kiekvienoje jų lenktyniaus po 18 moterų ir po 18 vyrų (iš viso – 72 dviratininkai). Varžybų dalyviai bus klasifikuojami pagal taškus, gautus kiekvienose lenktynėse. Kategorijos nugalėtoju taps daugiausiai taškų šešiuose etapuose surinkęs dviratininkas. Kiekvieno etapo pabaigoje keturi kiekvienos kategorijos lyderiai (dvi moterys ir du vyrai) bus apdovanoti lyderio marškinėliais, kuriuos jie vilkės kitose varžybose.
Tiek vyrams, tiek moterims bus skirtos vienodos piniginės premijos. Varžybų prizų fondą sudarys daugiau nei 500 tūkst. eurų. Premijos atiteks 1-10 vietas kiekvienose lenktynėse užėmusiems dviratininkams (už pirmą vietą – 1000 eurų). Kiekvienos kategorijos bendrojoje įskaitoje pirmą vietą užėmusiam dviratininkui bus įteiktas 25 tūkst. eurų čekis ir daugiau nei metro aukščio treko formos trofėjus.
Treko Čempionų lygos varžybų dalyviams aprangas pagamins Italijos bendrovė „Santini“. Kiekvienas dviratininkas per visas varžybas turės tą patį numerį, o ant kostiumo galės būti asmeninio rėmėjo logotipas.
Daugiau informacijos apie UCI Čempionų lygą: https://ucitrackchampionsleague.com/
2012 metais Panevėžyje, „Cido“ arenoje, kurioje per treko varžybas telpa 4230 žiūrovų, sėkmingai buvo surengtas Europos dviračių treko čempionatas. Jame dalyvavo beveik 150 dviratininkų iš 21 šalies. Šį renginį Europos dviračių sporto sąjunga (UEC) išrinko geriausiai suorganizuotu 2012 metų Europos dviračių sporto čempionatu.
LDSF informacija