Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sporto apdonanojimų metų pergalė: Ramūno Navardausko pergalė „Tour de France” etape?

piesinys.navardauskas
Ramūnas Navardauskas. Donato Biliaus piešinys

Šiemet kardinaliai atsinaujinę „Lietuvos sporto apdovanojimai” žengia į naują erą. Tiesioginė apdovanojimų transliacija, išplėstas nominacijų skaičius, „Šaulio” statulėlę pakeitęs naujas prizas – visa tai jau šį pirmadienį tiesiogiai per LRT.

Lietuvos dviračių sporto federacija džiaugiasi ir didžiuojasi, kad tarp daugelio nominantų pateko ir du dviratininkai. „Metų pergalės” nominacijoje nugalėtoju pretenduota tapti Ramūnas Navardauskas, kuris laimėjo prestižinių „Tour de France” lenktynių etapą (19-ąjį). Be to, jis dar dukart šiose lenktynėse finišavo trečias ir laimėjo „Circuit de la Sarthe” lenktynes.

O „Metų proveržio” nominacijoje nominuotas Vasilijus Lendelis, kuris Europos suaugusiųjų čempionate iškovojo  4-ąją vietą keirino rungtyje ir buvo  8-as sprinto varžybose. Europos jaunimo pirmenybėse jis dukart buvo penktas.

Šiemet taip pat keičiasi ir sporto apdovanojimų balsavimo tvarka. Iki tol visus nugalėtojus rinko visuomenė, o šiemet jos balsas turi tik ketvirtadalį vertės. O nominacijose, kurias pretenduoja laimėti dviratininkai, nugalėtojus rinks tik šių apdovanojimų komisija.

„Anksčiau renkant geriausius metų sportininkus dažniausiai balsuodavo tik visuomenė, todėl daugiau lemdavo sportininko populiarumas. Visuomenė renkant geriausius metų sportininkus dalyvauja ir dabar, tačiau jos nuomonė sudaro ketvirtadalį galutinio balso – trys ketvirtadaliai galutinio balso priklauso Lietuvos sporto apdovanojimų tarybos nariams. Tarybą sudaro KKSD, LTOK ir Lietuvos sporto žurnalistų federacijos atstovai.

Pasaulinė praktika rodo, kad toks balsavimas yra objektyviausias. Naujoji sistema yra įdomesnė ir patiems sportininkams – anksčiau metų sportininkų dešimtuke nuolat figūruodavo tie patys vardai, o dabar net ir mažiau visuomenėje žinomi sportininkai, parodę puikius rezultatus, gali prasimušti į laureatus ir visai Lietuvai pranešti apie savo pasiekimus” – apie pasikeitimus balsavime pasakojo LTOK Prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Sporto apdovanojimų pradžia per LRT – sausio 19 d. (pirmadienis) 18:45 val.