Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sporto rėmimo fondui – trys LDSF paraiškos

Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) Sporto rėmimo fondui pateikė tris paraiškas dėl projektų finansavimo. Projektai skirti dviračių sporto masiškumo didinimui, sveiko gyvenimo būdo skatinimui ir trenerių kvalifikacijos kėlimui. 

Foto: Tomas Gaubys

„Siekdami aukštų tikslų, stebėdami sėkmingus mūsų sportininkų pasirodymus tarptautinėse varžybose puikiai suprantame, kad sporto vystymas prasideda nuo žemiausios grandies – vaikų, jų šeimų narių ir juos supančios aplinkos. Į tai atsižvelgdami ir pildėme paraiškas Sporto rėmimo fondui, – sakė LDSF prezidentas Darius Levickis. – Projektai, kuriuos norėtumėme vykdyti, orientuoti į vaikų, jų šeimų narių pritraukimą į dviračių sportą, sveiko gyvenimo būdo propagavimą bei trenerių, dirbančių su mūsų sportininkais, mokymu. Dviratis – puiki transporto, sveiko gyvenimo būdo ir rekreacinė priemonė. Tikimės, kad mūsų projektai tikrai sulauks fondo vertintojų pritarimo ir galėsime savo puikias idėjas paversti realybe.“ 

Vaikų edukacinio projekto „Susidraugauk su dviračiu“ metu būtų siekiama su dviračiu ir dviračių sportu patrauklia forma supažindinti daugiau nei 3000 šalies vaikų – darželinukų ir pradinukų, pravedant ne mažiau kaip 100 programos pristatymo renginių darželių ir mokyklų erdvėse. Vaikų draugystei su dviračiu sustiprinti būtų naudojama specialiai projektui įsigyta moderniausia dviračių sporto treniruočių įranga (treniruokliai, dviračiai), taip pat planšetės su žaidimų programėlėmis. Pažintinius užsiėmimus vestų dviračių sporto treneriai.

„1000 km dviračiu iššūkis“ – aktyvaus laisvalaikio važiuojant dviračiu skatinimo projektas šeimoms. Jos būtų kviečiamos vasaros metu vieningai nuvažiuoti ne mažiau kaip 1000 km. Projekto metu šeimos iš visos Lietuvos galėtų susipažinti su važiavimo dviračiu ir treniruočių specifika – atviros treniruotės/dviračių žygiai kartu su profesionaliais dviračių sporto treneriais visą vasarą būtų organizuojami 12-oje Lietuvos miestų 2 kartus per savaitę. Užsiėmimų dalyviai turėtų unikalią galimybę važiuojant dviračiu pažinti gražiausias šalies vietas, visi sėkmingai įveikę užsibrėžtą kilometrų skaičių būtų apdovanoti medaliais, o daugiausiai kilometrų dviračiu nuvažiavusios šeimos pretenduotų laimėti įspūdingus projekto organizatorių įsteigtus prizus. 

Sporto rėmimo fondui pateikta paraiška ir dėl Lietuvos dviračių sporto trenerių profesinės stažuotės Anglijos sporto akademijoje bei kvalifikacijos kėlimo kursų internetu finansavimo. Treneriai turėtų išskirtinę galimybę susipažinti su pasaulinėmis dviračių sporto treniruočių tendencijomis ir vertingiausia tarptautine patirtimi. Kvalifikacijos kėlimo kursai būtų vykdomi vienos turtingiausių dviračių sporto tradicijomis šalių – Jungtinės Karalystės sporto organizacijos atstovų. Projektas svariai prisidėtų prie LDSF siekio nuolat kelti šalies dviračių sporto trenerių profesinę kvalifikaciją ir jų kompetencijas. 

Sporto rėmimo fondui pateiktos paraiškos bus pradėtos vertinti sausio pabaigoje. 

LDSF informacija