„Staki – Baltik vairo“ debiutas – septintoji Darijaus Džervaus vieta ir pirmieji pasaulio reitingo taškai

Penktadienį, diena anksčiau nei buvo numatyta, Alžyre įvyko praėjusių metų rudenį suburtos pirmosios grynai lietuviškos profesionalios plento dviračių komandos „Staki – Baltik vairas“ debiutas. Lietuvos ekipa startavo „Circuit International d’Alger“ (1.2 kategorija) lenktynėse.

„Staki – Baltik vairo“ komandos narys Darijus Džervus finišavo septintas. 25 metų dviratininkas pelnė penkis pasaulio reitingo taškus.

IMG_0551

© Tomas Gaubys

Pergalę iškovojo Tomo Vaitkaus komandos draugas ispanas Jesus Rubio („Al Nasr – Dubai“). Jis 105 km nuvažiavo per 2 val. 28 min. 33 sek. (vid. greitis – 42,410 km/h) ir artimiausius šešis varžovus, tarp jų ir D.Džervų, aplenkė šešiomis sekundėmis. Antras finišavo alžyrietis Abderrahmane’as Bechlagheme’as („Sharjah“), o trečias finišavo kitas T.Vaitkaus komandos draugas italas Luca Wackermannas.

T.Vaitkus (+14 sek.) užėmė 12-ą, o Paulius Šiškevičius („Staki – Baltik vairas“, +9.07) – 44-ą vietas.

12803047_10153278707551751_2332959370638536410_n_0

© radioalgerie.dz

Airidas Videika, Jonas Ališauskas, Mykolas Račiūnas ir Martynas Maniušis (visi keturi – „Staki – Baltik vairas“) nefinišavo.

Iš 80 startavusių dviratininkų klasifikuoti 52.

Pirmajame tarpiniame finiše (21 km) trečias finišavo T.Vaitkus, o ketvirtas – D.Džervus.

cia5

© nso-algerie.com

Šeštadienį „Staki – Baltik vairas“ bei T.Vaitkus Alžyre pradeda trijų etapų lenktynes „Tour Internationale d’Oranie“ (2.2 kategorija).