Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Svarbiausia kelyje – atsakomybė už savo ir kitų saugumą

Lietuvos dviračių sporto federacija gavo Lietuvos transporto saugos administracijos  priežiūros departamento rekomendaciją eismo saugai gerinti. Po ištirto mirtimi pasibaigusio eismo įvykio Vilniuje, Šilo gatvėje, atkreipiamas dėmesys, kad dviratininkams būtina laikytis saugaus atstumo, greičio ir pasirinkti tinkamą trajektoriją kelio vingiui įveikti.

2021 m. birželio 2 d., apie 20 val., Vilniuje, Šilo gatvėje, dviračiu važiuojantis vyras vingiuotoje nuokalnėje (leisdamasis nuo kalno) kliudė kito važiuojančio dviračio ratą, įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į automobilį „VW Transporter“, prie kurio vairo buvo 35 metų vyras. Sužeidimus patyręs 30 metų dviratininkas buvo paguldytas į ligoninę, kur prieš vidurnaktį mirė.

Lietuvos transporto saugos administracija, ištyrusi kelių transporto eismo įvykį, nustatė eismo įvykio priežastis:

1. Priekyje važiuojantis dviratininkas staigiai pakeitė trajektoriją.

2. Žuvęs dviratininkas nesilaikė saugaus atstumo nuo priekyje važiuojančio dviratininko.

3. Dviratininkai nepasirinko saugus greičio vingiuotame kelio ruože.

4. Dviratininkas važiavo šalia skiriamosios eismo juostos.

Šis įvykis įvyko treniruotės metu, kai du draugai šviesiu paros metu išvažiavo sportiniais dviračiais. Dviratininkų tikslas buvo ramiu tempu prasivažiuoti. Abu dviratininkai dėvėjo saugos šalmus.

Dviratininkų ir trenerių prašome nepamiršti, kad svarbiausia kelyje – atsakomybė už savo ir kitų saugumą. Pasidalinkite šia informacija, kad tokie įvykiai nebepasikartotų.

LDSF nformacija

Foto: Tomas Gaubys / ToGa Foto