Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šveicarijoje – vienas geriausių rezultatų Lietuvos dviračių sporto istorijoje

Trečiadienį Grenchene (Šveicarija) prasidėjusio Europos dviračių treko čempionato 4 km komandų persekiojimo lenktynių kvalifikacijoje vos prieš porą mėnesių suburta Lietuvos komanda – Rokas Adomaitis, Justas Beniušis, Žygimantas Matuzevičius ir Aivaras Mikutis – distanciją įveikė per 4 min. 5,842 sek.  Tai – vienas geriausių rezultatų Lietuvos dviračių sporto istorijoje.

Negalutiniais duomenimis, Lietuvos vyrų komandų persekiojimo lenktynių rekordas – 4 min. 5,305 sek. (pasiektas 2004 m.).

Lietuvos komanda, kuri buvo viena jauniausių šioje rungtyje (amžiaus vidurkis – mažiau nei 21 m.), liko paskutinė, dešimta. Mūsų šalies dviratininkai devintą vietą užėmusiems ispanams pralaimėjo 0,76 sek. Lietuvius, kuriuos treniruoja Dmitrij Leopold ir Gediminas Bagdonas, nuo aštuntos vietos ir kelialapio į pirmąjį etapą skyrė 6,962 sek. Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė pasaulio čempionai italai su žymiuoju Filippo Ganna (3 min. 49,582 sek.).

„Visi esame laimingi ir labai džiaugiamės pasiekimu. Teigiamų emocijų netrūksta: po važiavimo jau buvo pradėjusios tvenktis džiaugsmo ašaros. Džiugu, kad sunkus darbas, atsidavimas, kentėjimas per treniruotes davė vaisių. Vaikinai per kvalifikaciją didelių klaidų nepadarė. Beje, tokia didele pavara jie dar nebuvo lenktyniavę. Norint dar geresnių rezultatų, reikia dar daugiau treniruotis. Komanda sparčiai tobulėja. Jeigu taip greitai žengsime į priekį, tai laukia graži ateitis, – pažymėjo vienas Lietuvos rinktinės trenerių G. Bagdonas. – Džiaugiamės, kad išdrįsome atvykti į šį čempionatą. Jautėmės kaip kokia Jamaikos bobslėjaus komanda. Žinojome, kad būsime autsaideriai, bet juk tai – visko pradžia. Iškart po pasirodymo sulaukėme šveicarų trenerio pagyrimo. Jis sakė, kad esame teisingame kelyje, tik svarbiausia – nesustoti. Patyrėme daug gerų emocijų jau pirmąją varžybų dieną. Laukiame dar geresnių.“

G. Bagdonas pridūrė, kad jau planuojama kovo mėnesį vykti į Tautų taurės etapą Egipte, kad komanda atsirinktų į pasaulio čempionatą. Jame galbūt prie rinktinės prisijungtų elitinei Prancūzijos dviračių plento komandai „Groupama – FDJ“ atstovaujantis Ignatas Konovalovas, kuris yra dalyvavęs Atėnų olimpinių žaidynių komandų persekiojimo lenktynėse.

REZULTATAI

Informaciją parengė Tomas Gaubys/LDSF