Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Sviderskis Racing Team“ sezoną baigė Austrijoje

iXS Europos taurės kalnų dviračių greitojo leidimosi (downhill) varžybų šeštasis etapas Brandnertalyje (Austrija) „Sviderskis Racing Team“ komandai buvo paskutinės varžybos šį sezoną. Dviračių parkas, kuriame vyko varžybos, įsikūręs nuostabioje vietoje, kalnų apsupty. Oras buvo pats tinkamiausias varžyboms – giedra ir šilta, nors ryte buvo tik keli laipsniai šilumos. Trasa buvo panaši į kitas Europos taurės trasas – daug šaknų, akmenų, vietomis gana statūs nusileidimai. Trasos ypatybė – keli dideli šuoliai per kelią.

Varžybų tvarkaraštis įprastas – penktadienį susipažinimas su trasa ir 5 val. treniruotė. Didelių problemų neturėjome. Vėl „Traška Braška“ servisas buvo su mumis, todėl techniniais klausimais buvome ramūs. Šeštadienį Karolio Krukausko dviračiui nuleido vieną ratą, o Rokas Sviderskis sugebėjo pradurti du ratus. Ir visa tai prieš pat kvalifikaciją. Joje Karolis, įveikęs trasą per 3 min. 2,59 sek. ir nuo lyderio atsilikęs 17,84 sek., buvo 11-as (U-17 grupė). Rokas nusprendė „nespausti“ – 2 min. 59,916 sek. (+18,964 sek.) ir 20-a vieta (U-19 grupė).

Sekmadienio varžybų metu labai nepasisekė Karoliui. Po greičiausios tiesiosios buvo kairys posūkis ir bene stačiausias nusileidimas. Ten Karoliui nuslydo priekinis ratas ir jis stipriai vertėsi. O tada – nubrozdinimai, lūžęs raktikaulis, sraigtasparnis, ligoninė. Nekokia sezono pabaiga. Bet Karolis jau namie. Ir mes žinome, kad viskas bus OK.

Rokas buvo pasiryžęs trasą įveikti greičiau nei per 2 min. 50 sek. Nors toje vietoje, kur Karolis griuvo, Rokas pasisaugojo, tačiau išlaikė gerą tempą iki pat finišo. Tačiau priešpaskutiniame posūkyje ant žolės griuvo ir prarado apie 10 sekundžių. Užimta 21 vieta – 2 min. 58,314 sek.

Varžybų sezonas baigėsi. Jo metu turėjome ir džiugių, ir liūdnų akimirkų. Patyrėme daug nuotykių. Susipažinome su kitais raideriais. Metinėje įskaitoje K. Krukauskas (U-17 grupė) su 144 taškais užėmė 12-ą vietą. Nugalėjo portugalas Nuno Zuzarte (992 tšk.). Klasifikuoti 57 dviratininkai iš 23 šalių. R. Sviderskis (U-19 grupė; 34 tšk.) pasidalijo 39-ą vietą. Nugalėjo suomis Onni Rainio (678 tšk.). Klasifikuoti 67 dviratininkai iš 25 šalių.

Ateinantį sezoną sieksime didesnių tikslų pasaulio ir Europos taurių varžybose. Be to, laukia pasaulio čempionatas Austrijoje, Leogange. Taip pat norime, kad atsirastų daugiau vaikų, kurie norėtų ir galėtų prisijungti prie mūsų komandos, kaip tai padarė Karolis. Lankysime mokyklas ir ieškosime pasislėpusių talentų. Tokiems tikslams siekti reikalinga gera ir patikima komanda, technika ir paslaugos. Todėl ieškome rėmėjų bei draugų. O Rokas su fizinio rengimo treneriu sporto salėje vykdys atsistatymo programą, nes dabar visas kūnas yra dideliame disbalanse. Ir tada jau žiūrėsime ką reikia dar nuveikti, kad būtumėme pasirengę 2020 metų sezonui.

Informaciją parengė R. Sviderskio tėtis Dainius Sviderskis (VšĮ „Veloprojektai“).