Tarp Lietuvos dviračių kroso čempionų – Europos orientavimosi sporto vicečempionė

Sekmadienį Vilniuje, Žirmūnų paplūdimyje, surengto Lietuvos dviračių kroso (CX) čempionato nugalėtojais moterų ir vyrų elito grupėse tapo Gabrielė Andrašiūnienė („S-Sportas“) ir Venantas Lašinis (Klaipėdos „Viesulo“ SC), o jaunių vaikinų grupėje čempionu tapo Gabrielius Kundrotas („Greitis“/Panevėžio SC).

Viktorija Kalvelytė, Gabrielė Andrašiūnienė,Lauryna Valiukevičiūtė. Foto: Tomas Gaubys

Neseniai Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionato sidabro ir bronzos medalius iškovojusi 29 metų G. Andrašiūnienė 6 ratus po 2,36 km. įveikė per 51 min. 11,8 sek. Sidabro medalį pelnė Viktorija Kalvelytė (Kauno triatlono klubas), o bronzos – Lauryna Valiukevičiūtė (Vilniaus miesto SC/„Sietynas“). Ketvirta buvo Kotryna Strakšytė (Utenos DSC). 2-4 vietas užėmusios dviratininkės nuo nugalėtojos atsiliko ratu. Moterų elito grupėje kovojo 9 dviratininkės, tarp jų ir jaunimo bei jaunių atstovės.

G. Andrašiūnienė 2018 metais ir pernai tapo Lietuvos kalnų dviračių (MTB) olimpinio kroso (XCO) vicečempione.

Vyrų elito grupėje buvo nukarūnuotas iki šiol keturis kartus iš eilės šalies čempionu tapęs Domas Manikas („Greitis“/Panevėžio SC). V. Lašinis Lietuvos dviračių kroso čempiono titulą iškovojo pirmą kartą. 24 metų dviratininkas, kuris 2019 ir 2020 metų čempionatuose buvo antras, 9 ratus įveikė per 59 min. 34 sek. Sidabro medalį, kaip ir 2018 metais, pelnė Justas Beniušis (Klaipėdos „Viesulo“ SC). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 3 min. 13 sek. Bronzos medalį iškovojo D. Manikas (+3.46,1). Ketvirtas buvo Aivaras Mikutis („Ampler“/Šilalės SM/„Kvėdarna“, +4.06,5), o penktas – Žygimantas Matuzevičius („Bazin Cyclisme Haute-Saone“, +4.30,6). Vyrų elito grupėje kovojo 13 dviratininkų, tarp jų ir jaunimo atstovai.

Justas Beniušis, Venantas Lašinis, Domas Manikas. Foto: Tomas Gaubys

Jaunių vaikinų grupės čempionas G. Kundrotas, kurį treniruoja Anatolijus Novikovas, 6 ratus įveikė per 46 min. 35,9 sek. Sidabro medalį pelnė Arnas Andrijauskas (Klaipėdos „Viesulo“ SC, +51,5 sek.), o bronzos – Vytautas Vilūnas (Bernatonio dviračių akademija, +1.03,1). Ketvirtas buvo Vakaris Bukauskas (Bernatonio dviračių akademija, +3.42,7), o penktas – Nojus Lukošius („S-Sportas“, +4.27,1).

1. Andrius Norkevičius („Colibri”)

2. Linas Zinevičius („Dviratai-Daistatus”)

3. Jaunius Dilys („Focus Vilnius”)

V50+ (50 m. ir vyresni)

1. Arūnas Lipnevičius („VeloRatai”)

2. Petras Kiušas („Dviratai-Daistatus”)

3. Vytautas Ruškys („Akmenėje beverčiai”)

Atvirųjų varžybų vyrų grupėje (16 dalyvių) nugalėtoju tapo Arminas Balanaitis („Impuls“). Antras buvo Aurelijus Dailidonis (CEO), o trečias – Remigijus Staišiūnas („Chain Gang“). Jaunių vaikinų grupėje pirmas buvo Dominykas Šleinius (Klaipėdos „Viesulo“ SC), jaunučių vaikinų grupėje nugalėjo Mantas Vyšniauskas (Vilkaviškio SM/„Aira“), o jaunučių merginų grupėje – Irmantė Aleliūnaitė (Bernatonio dviračių akademija).

Varžybas, kuriose dalyvavo per 70 dviratininkų, surengė Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) kartu su projektu „Velo CX“ ir LDSF nare – VšĮ „Dviračių profesionalai” („Velonova-Bioracer Team“). Čempionato ir atvirųjų varžybų prizininkams dovanas paruošė „Velonova“, „Vostok-Europe“, „Pro Eyewear“, „Wahoo Baltic“, „Maistas sportui“, „Shimano“ ir „Malsena“. Dalyvių troškulį malšino natūralus mineralinis vanduo „Akvilė“.