Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tarp „Lietuvos Fair Play apdovanojimų“ laureatų – ir dviračių sporto atstovai

Ketvirtadienį, gruodžio 5-ąją, Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai. Tarp jų – ir dviračių sporto atstovai. „Jaunojo sportininko kilnaus poelgio“ nominacijos laureatu išrinktas Rimvydas Aleksa iš Vilkaviškio dviračių sporto klubo „Aira“, o „Fair Play projektu“ pripažintas Pekino olimpinių žaidynių dalyvės ir Lietuvos dviračių sporto čempionės Modestos Vžesniauskaitės sumanytas labdaros projektas „Auginam Lietuvai čempionus“.

2019 12 05. Lietuvos Fair Play apdovanojimų“ ceremonija LTOK. © Alfredas Pliadis

R. Aleksa apdovanotas už pagalbą komandos draugui. Šią vasarą Lietuvos jaunių dviračių plento rinktinė dalyvavo atrankos varžybose į Europos čempionatą. Likus paskutiniam daugiadienių lenktynių etapui, rinktinės treneris iškėlė užduotį komandai išlaikyti Aivaro Mikučio antrą vietą bendrojoje įskaitoje. Aivaras pateko į griūtį, sulaužė dviračio vairą ir ratą. Visą laiką kartu su komandos draugu važiavęs R. Aleksa atidavė savo dviratį ir prarado galimybę patekti į Europos čempionatą, tačiau padėjo kolegai bendrojoje įskaitoje užimti 4-ą vietą. „Iki šiol jaučiu, kad pasielgiau gerai. Man tokį poelgį įkvėpė treneris, nes anksčiau turėjome didelę komandą ir jis yra pasakęs, jog turime vienas kitam padėti, mat tokie poelgiai padeda žingsniu priartėti prie pergalės“, – kalbėjo jaunasis dviratininkas, kurį į apdovanojimų ceremoniją atlydėjo treneris Artūras Žemaitaitis bei tėvai.

Daina Gudzinevičiūtė, Rimvydas Aleksa ir Marius Paškevičius. © Alfredas Pliadis

„Auginam Lietuvai čempionus“ sutelkė tiek mūsų šalies, tiek užsienio verslininkus. Iš dalyvių registracijos mokesčio bei aukcione  surinkta daugiau nei 30 tūkst. eurų. Visos lėšos skirtos talentingiems mažiesiems dviratininkams remti. „Plojimai ne man, – šypsojosi už Modestą prizą atsiėmęs verslininkas Danielius Bunkus, solidžiai prisidėjęs prie šios akcijos. – Idėja mums kilo svečiuojantis JAV, nes norėjosi prisidėti prie Lietuvos sporto skatinimo. Modesta labai jaudinosi, svarstydama, kaip mums seksis, tačiau galiu pasakyti, kad pirmas blynas neprisvilo.“

Danelius Bunkus. Lietuvos Fair Play apdovanojimų“ ceremonija LTOK. © Alfredas Pliadis

Laureatus sveikino LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto vadovas Marius Paškevičius. Tarp renginio svečių buvo ir Lietuvos dviračių sporto federacijos direktorė – generalinė sekretorė Rasa Ališauskienė. Lietuvos kilnaus elgesio sporte komitetas šiemet sulaukė 30 paraiškų. Tai – šio projekto rekordas.

26-ą kartą surengtuose Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimuose pagerbti šešių nominacijų laureatai.

Parengta pagal LTOK informaciją.