Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Tartu 2024“ komandoje – trys lietuviai

Du perspektyvūs Lietuvos dviratininkai – 18-mečiai Rokas Adomaitis ir Jomantas Venckus ateinantį sezoną atstovaus Estijos komandai „Tartu 2024“, kuri registruota Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) III divizione (Continental Teams). Vienu komandos sporto direktoriumi bus 2019 metais profesionalaus dviratininko karjerą baigęs Gediminas Bagdonas.

Tarp „Tartu 2024“ komandos rėmėjų ir toliau bus Lietuvos elektrotechninių sprendimų projektavimo bei elektros įrenginių montavimo bendrovė „Voltas“.

Komandai, kuriai atstovaja Estijos, Suomijos, Latvijos ir Lietuvos dviratininkai, vadovauja estas Jaan Kirsipuu, kuris yra laimėjęs keturis „Tour de France“ lenktynių etapus. Komandos tikslas – iš Baltijos dviračių sporto talentų auginti profesionalius lenktynininkus, suteikiant jiems reikiamą palaikymą ir varžybų kalendorių.

Klaipėdietis R. Adomaitis šiemet laimėjo Lietuvos plento čempionato jaunių asmenines lenktynes laikui ir grupines lenktynes, o pernai abu kartus buvo antras. Rokas, atstovaudamas „Cannibal“ komandai, šių metų jaunių lenktynėse „Paryžius – Rubė“ tarp 124 dalyvių buvo 25-as. Kvėdarniškis J. Venckus pernai Lietuvos plento čempionato jaunių asmeninėse lenktynėse laikui ir grupinėse lenktynėse iškovojo bronzos medalius, o šiemet šalies čempionato jaunių asmeninėse lenktynėse laikui buvo antras.

Komandai, kuri šiemet vadinosi „Ampler – Tartu 2024“, dvejus metus atstovavo Aivaras Mikutis. 20-metis dviratininkas, kurį, kaip ir J. Venckų, išugdė treneris Kęstutis Česaitis, po gana sėkmingo šio sezono pasirašė sutartį su legendinio Šveicarijos dviratininko Fabian Cancellara komanda „Tudor“. Lietuvos asmeninių lenktynių laikui čempionas ir grupinių lenktynių vicečempionas kitais metais atstovaus „Tudor“ dublerių ekipai.

Aivaras Mikutis. Foto: Tomas Gaubys

„Estijos komanda – puikus tramplinas į aukštesnį lygį. Svarbiausia – nuosekliai dirbti. Puikus pavyzdys ­– Aivaras Mikutis, išvykstantis į Šveicariją, – pažymėjo G. Bagdonas. – Rokas Adomaitis ir Jomantas Venckus turės geras galimybes tobulėti. Džiaugiuosi, kad estai pasikvietė ir mane. „Tartu 2024“ komandoje galėsiu kaupti patirtį kaip treneris. Estijos ekipoje kartą jau ėjau sporto direktoriaus pareigas. Pernai lenktynėse „Dookola Mazowsza“ Lenkijoje iškovojome pergalę, o komandų įskaitoje buvom treti. Kitais metais daugiau lenktyniausime Belgijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje.“

R. Adomaitis, J. Venckus ir G. Bagdonas neseniai dalyvavo pirmajame 2023 metų „Tartu 2024“ komandos susitikime Estijoje. „Smagiai praleidome dvi dienas. Žygyje po kalnuotą vietovę nuėjome 15 kilometrų, pasimankštinome treniruoklių salėje, matavomės dviračius ir aprangas“, – pasakojo G. Bagdonas.

Pirmoji bendra komandos treniruočių stovykla numatoma kitų metų vasario mėnesį.

„Ampler – Tartu 2024“ 2022 metų UCI „Europe Tour“ reitinge tarp 107 komandų užėmė 27 vietą.

Informaciją parengė Tomas Gaubys/LDSF