„Tirreno – Adriatico“ lenktynės R.Navardauskui ir jo komandai prasidėjo griūtimi

Trečiadienį Italijoje prasidėjusių 51-ųjų daugiadienių „WorldTour“ serijos lenktynių „Tirreno – Adriatico“ pirmasis etapas – 22,7 km komandų lenktynės – labai nesėkmingai susiklostė „Cannondale“ komandai su Ramūnu Navardausku. Aštuntajame kilometre griuvo keturi iš aštuonių JAV ekipos narių, tarp jų ir lietuvis. Laimei, griuvę dviratininkai rimtų traumų išvengė.

„Įvyko labai apmaudi klaida – paprasčiausiai du mano komandos draugai susilietė ratais ir įvyko griūtis. Tuo metu greitį buvome padidinę iki 62 km/h. Aš važiavau paskutinis, bet man griūties taip pat nepavyko išvengti – teko perskristi per nugriuvusį komandos draugą, – pasakojo R.Navardauskas. – Apsidaužiau kelius, alkūnes, susitrenkiau dubenį. Bet svarbiausia, kad nei man, nei komandos draugams niekas nelūžo. Rytoj pusė mūsų į startą stos sutvarstyti“.

Tirreno-Adriatico - Stage 1

© slipstreamsports.com

Kartu su Ramūnu į incidentą pateko ir vienas „Cannondale“ lyderių kolumbietis Rigoberto Uranas, slovėnas Kristijanas Korenas bei olandas Sebastianas Langeveldas. Likusiems komandos nariams teko sustoti ir laukti kitų dviratininkų. Po incidento lenktynes kartu tęsė šeši „Cannondale“ nariai, o R.Navardauskas ir S.Langeveldas link finišo važiavo atskirai nuo komandos.

„Cannondale“ dviratininkai per komandų lenktynes griuvo jau ne pirmą kartą, o Lietuvos dviratininkas į tokį incidentą pateko pirmąsyk.

Pirmąjį etapą laimėjo JAV komandos BMC dviratininkai. Jie distanciją įveikė per 23 min. 55 sek. (vid. greitis – 56,948 km/h). Antrą vietą užėmė Belgijos komanda „Etixx – Quick Step“ (+2 sek.), o trečią – Prancūzijos ekipa FDJ (+9 sek.).

„Cannondale“ komanda (+2.03) liko paskutinė, 23-ia. R.Navardauskas ir S.Langeveldas finišavo 2 min. 59 sek. vėliau.

Komandų lenktynėse ekipos laikas fiksuojamas tuomet, kai finišo liniją kerta penktas dviratininkas.

Lenktynių lyderiu tapo Italijos dviratininkas Danielis Ossas (BMC). Aukščiausią vietą iš „Cannondale“ narių užima Naujosios Zelandijos dviratininkas Jackas Baueris. Jis tarp 184 klasifikuotų lentynių dalyvių yra 148-as (+2.03). R.Navardauskas užima 180-ą vietą (+5.02).

„Situacija kaunantis dėl aukštų vietų bendrojoje įskaitoje pablogėjo, bet laukia kalnų etapai. Viskas dar gali pasikeisti“, – sakė R.Navardauskas.

Septynių etapų lenktynės baigsis antradienį.