Tomas Vaitkus per savo gimtadienį finišavo penktas! (komentaras)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančių trečiųjų dviračių lenktynių „Dubai Tour“ (UCI kategorija 2.HC) antrajame etape ketvirtadienį  Tomas Vaitkus („Al Nasr PCT-Dubai“) užėmė penktą vietą! Triskart Lietuvos grupinių lenktynių čempionas, kuriam ketvirtadienį sukako 34-eri, finišo sprinte į priekį praleido tik keturis Italijos dviratininkus.

Pergalę iškovojo Elia Vivianis („Sky“). Jis 183 km nuvažiavo per 4 val. 7 min. 39 sek. Antras finišavo Sacha Modolo („Lampre-Merida“), trečias – Giacomo Nizzolo („Trek-Segafredo“), o ketvirtas – Andrea Guardinis („Astana“).

Vienas geriausių pasaulio sprinterių britas Markas Cavendishas („Dimension Data“) liko dešimtas.

IMG_4073             Cycling: Dubai Tour 2016; Dubai-Fujairah

„Šiandien buvo daugiau šoninio vėjo ir labai daug „gulinčių policininkų“, per kuriuos važiuojant atrodė, kad mano peties sąnarį kas nors peiliu būtų badęs, – pasakojo pirmadienį per treniruotę susižalojęs T. Vaitkus. – Finišo tiesiojoje per ilgai buvau užsidaręs. Manau, kad būtų buvę geriau, jei būčiau spurtavęs truputėlį anksčiau. Bet ir taip viskas gerai. Esu patenkintas. Peržiūrėjęs vaizdo įrašą dar kartą įsitikinau, kad man labai trūksta gražaus sukimo, varžybinio greičio, o jėgos turiu vagoną. Žinoma, apetitas kyla bevalgant – labai norėtųsi podiumo, bet ir taip manau, kad tiek save, tiek daugelį kitų jau nustebinau. Ne daug kas tikėjo, kad grįšiu į aukštą lygį.“

Po antrojo etapo lenktynių lyderiu tapo E. Vivianis. Buvęs elitinių komandų narys T. Vaitkus bendrojoje įskaitoje iš vienuoliktos vietos pakilo į aštuntą. Jis nuo lyderio atsilieka 10 sek.

Lietuvos dviratininkas, kuris pirmadienį per treniruotę griuvo ir išsinarino raktikaulį bei stipriai apsidaužė, pirmajame etape buvo dešimtas.

„Al Nasr“ komanda T. Vaitkų gimtadienio proga pasveikino per vakarienę viešbučio restorane. „Sukirtome net du tortus“, – sakė Tomas.

IMG_4077  IMG_4078

IMG_4076

Keturių etapų lenktynės, kuriose dalyvauja 124 dviratininkai iš 16 komandų, baigsis šeštadienį.

Pirmosiose „Dubai Tour“ lenktynėse užpernai dalyvavo Ramūnas Navardauskas, o antrosiose pernai – Gediminas Bagdonas.