Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tomas Vaitkus – vienas pirmosios Lietuvoje profesionalios dviratininkų aprangos kūrėjų

Treniruočių stovykloje Ispanijoje prakaitą liejantis vienas pajėgiausių Lietuvos dviratininkų Tomas Vaitkus prisipažįsta, kad svarbiausias jo tikslas šiuo metu yra atsikratyti nereikalingų kilogramų ir „surasti“ sportinę formą.

„Reikia dirbti. Sunkiai man sekasi po traumos įsivažiuoti, tačiau sportas šiuo metu mane veja į priekį ir dieną, ir naktį, – šypsojosi dviratininkas, kuris dar prieš treniruočių stovyklą spėjo žengti žingsnį į sporto mados pasaulį. Jis svariai prisidėjo prie pirmosios Lietuvoje profesionalios dviratininkų aprangos kūrimo. „Tai pirmieji žingsniai, tačiau viską ištobulinsime iki tobulybės. Dviratininkams yra svarbu, kad rūbas būtų kuo patogesnis. Kartu su „Thermowave“ turime įdomių bendrų minčių“, – prisipažino T. Vaitkus.

TL_20581      TL_20649

Paklaustas, kas yra svarbiausia dviratininkų rūbuose, T. Vaiktus atkreipė dėmesį į jų patogumą treniruočių metu. „Nepamirškime, kad sportuodamas profesionaliai žmogus ant dviračio praleidžia ne vieną ir tikrai ne dvi valandas. Kartais treniruotės užtrunka iki septynių valandų. Labai svarbu, kad treniruotės pabaigoje nebūtų noro kuo greičiau ištrūkti iš tave varžančių rūbų. Neturi kilti mintis, kad tau yra nepatogu, kažkur veržia ar trina“, – sakė daugkartinis Lietuvos čempionas.

Jis pabrėžė, kad džiugu, jog rūbai yra papuošti lietuviška atributika. „Vytis gavosi tikrai įdomus, – šypsojosi sportininkas. – Padarėme jį šiek tiek „kūdesnį“, kaip dviratininką, tačiau taip jis tapo išskirtinis. Visada yra malonu, kai sportinius rūbus puošia mūsų šalies atributika. Gal Lietuva taps dar labiau matoma užsienyje? Labai tikiuosi, kad šie rūbai peržengs mūsų šalies sienas ir užsienyje lenktyniaujantys dviratininkai dėvės mūsų sukurtus rūbus“.

TL_20684

T.Vaitkus užsiminė ir apie ateities planus. „Su „Thermowave“ dirbsime, kad dviratininkai taptų saugesni keliuose. Jau turime planų, kaip padaryti marškinėlius labiau matomus kelyje, – teigė Tomas. – Labai svarbu, kad dviratininkai kelyje sutartų su automobilių vairuotojais, iš savo pusės pasistengsime padaryti, kad mes taptume labiau matomi kelyje“.

Pirmąja lietuviška profesionalia dviratininkų apranga džiaugiasi ir  „Thermowave“ prekės ženklo vadovas Audrius Pocius. „Projektas pradėtas prieš metus, – sakė jis. –  Metus testavome ir tobulinome aprangą. Procesas nebuvo lengvas, tačiau rezultatai džiuginantys. Pagrindinis mūsų tikslas buvo remiantis profesionalo žiniomis sukurti ir išvystyti profesionalią lietuvišką dviračių aprangą ir skatinti sportininkus puoštis lietuviška simbolika“.

https://www.youtube.com/watch?v=m_UqL2henPw&feature=youtu.be