Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Tour of Estonia“: „Energus“ dviratininkas – jaunimo įskaitos nugalėtojas

Gegužės 24–25 d. Estijoje vykusiose daugiadienėse UCI pirmos kategorijos dviračių plento varžybose „Tour of Estonia“ „Energus dviračių komandos“ sportininkai demonstravo ištvermę ir puikius rezultatus. Bendrojoje įskaitoje latvis Karlis Klismets užėmė 8-ą vietą ir tapo jaunimo (iki 23 m.) įskaitos nugalėtoju.

Pirmajame varžybų etape į pirmąjį 10-tuką pateko ir komandos narys Rokas Kmieliauskas, užėmęs 9-ą vietą. Taip pat puikiai antrajame etape pasirodė Venantas Lašinis, iškovojęs 6-ą vietą.

Per dvi dienas dviratininkai įveikė 370 km, varžybose kovodami su dar 17 stipriausių Estijos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos ir kitų šalių komandų. Iš viso varžybose dalyvavo 108 sportininkai.

Komandos sporto direktorius Deividas Vileniškis, apibendrindamas varžybų rezultatus, sakė, kad komanda užduotis įvykdė maksimaliai: „Tai buvo pirmosios tokio aukšto lygio daugiadienės varžybos komandai. Įgavome ne tik puikios patirties, tačiau pavyko pasiekti pagrindinius komandos tikslus ir pademonstruoti puikų rezultatą“, – sakė D. Vileniškis.

Pirmajame etape – maksimaliai įvykdytos užduotys

Pirmajame etape sportininkai įveikė 200 km, mindami iš Talino į Tartu. Varžybų sąlygas sunkino didelis karštis ir priešpriešinis vėjas. Visgi tai nesutrukdė „Energus dviračių komandai“ pademonstruoti puikių rezultatų. 9-ą vietą iškovojęs Rokas Kmieliauskas distanciją įveikė per 4 val. 48 min. Pirmojo etapo nugalėtoju tapo Estijos nacionalinės rinktinės dviratininkas Norman Vahtra.

Rokas Kmieliauskas (d).

„Visą dieną mynėme peletone, kur buvome užsiėmę puikias pozicijas. Kelis kartus sudėtingesnėse atkarpose grupė trūko, tačiau vėliau susirinko atgal ir toliau mynėme visi drauge. Komandos draugai siekė atitrūkti nuo grupės – tai puikiai pavyko Dominykui. Iki finišo likus dvidešimčiai kilometrų komandos draugų darbo dėka pavyko išsikovoti geras pozicijas ir finišuoti tarp 10 stipriausių varžybų sportininkų – likau 9-tas. Džiaugiuosi pasiektu rezultatu”, – po pirmojo varžybų etapo sakė Rokas Kmieliauskas.

„Energus dviračių komandos“ dviratininkas Dominykas Burka pademonstravo puikią ištvermę 180 km mindamas dienos pabėgime: „Kai peletonas mus paleido, supratau, kad laukia ilga diena pabėgime. Pagrindinė grupė mus pagavo likus tik 15 kilometrų iki finišo. Buvo ypač sunku ir karšta, komanda laiku gelbėjo su maistu, gėrimais ir motyvacija. Atidaviau visas paskutines jėgas“, – dalinosi jaunasis dviratininkas D. Burka.

Bendroje įskaitoje – Top 10-tuke

Antrajame varžybų etape dalyviai įveikė beveik 165 km trasą, mindami 16 ratų. Nuo pat pirmųjų kilometrų varžybos buvo labai aktyvios, varžybų trasa – techniškai sudėtinga ir ypač nedėkinga sprinteriams. Labai daug sportininkų susidūrė su techninėmis problemomis. Varžybų antrąjį etapą baigė vos 48 dviratininkai iš 105 dalyvavusiųjų. Šiame etape geriausiai pasirodė latvis Karlis Klismets, kuris finišavo 10-tas ir bendroje įskaitoje pakilo į 8 vietą, taip pat Karlis jauniausių dviratininkų kategorijoje U-23 iškovojo 1-ą vietą.

Venantas Lašinis paskutinį etapą baigė 6-tas. Tai jam leido pakilti į 10-ąją vietą bendroje įskaitoje. Rokas Kmieliauskas antrajame etape užėmė 19-ąją vietą, bendroje įskaitoje buvo 17-tas.

Venantas Lašinis (k).

„Šiandien išspaudėme maksimumą. Tai buvo geriausia mano diena, per visą važiavimo šiose lenktynėse istoriją pasiekiau geriausią rezultatą – 6 vietą“, – sake Venantas Lašinis po antrojo varžybų etapo.

„Energus dviračių komanda“ komandų įskaitoje užėmė 3-ią vietą.

II etapo ir bendrosios įskaitos nugalėtoju tapo Estijos komandos „Voltas – Tartu 2024 by CCN“ dviratininkas estas Siim Kiskonen.

REZULTATAI

Varžybų sezonas „Energus dviračių komandai“ pasiekė patį piką: birželio 5-9 d. laukia „Tour of Lithuania“ Lietuvoje, o birželio 22 d. – Baltijos plento čempionatas (grupinės lenktynės) Estijoje.

Parengta pagal „Energus dviračių komandos“ pranešimą.