Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Trekininkėms sėkmingi Čekijos keliai

Lenktynės Cekijoje

Lietuvos moterų, jaunių ir jaunučių treko rinktinės dalyvavo treniruočių stovykloje Čekijoje ir tarptautinėse plento lenktynėse.

Varžybose jėgas bandė apie 500 dviratininkų iš Slovėnijos, Lenkijos, Austrijos, Čekijos ir Lietuvos. Kaip teigė Lietuvos treko rinktinės vyr. treneris Antanas Jakimavičius, siekdamos pakelti sportininkių funkcinį pasirengimą, šiais metais trekininkės rengiasi startuoti daugelyje plento varžybų.

Sunkioje grupinių lenktynių trasoje, kur buvo du kalnai po 3 km, ir pūtė stiprus šoninis vėjas, moterų grupėje nugalėtoja tapo Aušrinė Trebaitė. Antra liko Eglė Zablockytė, o septinta – Vaida Pikauskaitė.

Jaunių grupėje Eglė Eidėjutė buvo trečia, o jaunučių grupėje nugalėtoja tapo Olivija Baleišytė. Kitą dieną vyko kriteriumo varžybos miesto gatvėmis. Merginos specializuojasi treke, todėl per lenktynes padarė taktinių klaidų ir užėmė antrąsias vietas.

Moterų grupėje tai padarė Aušrinė Trebaitė, o jaunučių grupėje – Olivija Baleišytė. Tarp moterų Eglė Zablockytė liko ketvirta, o Vaida Pikauskaitė – aštunta. Jaunučių grupėje Karolina Seliavaitė buvo penkta, o Justina Jovaišytė – šešta.

Rinktinės vyr. treneris Antanas Jakimavičius džiaugiasi, kad daug vilčių teikia į Lietuvos moterų treko rinktinę besibeldžiančios praėjusių metų Europos jaunių treko vicečempionė Edita Mazurevičiūtė ir jaunučių grupės lyderė Olivija Baleišyte. „Tai – tikrai dviračių sporto talentai“, – apibūdino rinktinės treneris.

Lietuvos moterų treko rinktinė į Lietuvą grįžta balandžio 28 dieną. Toliau jos dalyvaus treko varžybose Atėnuose. Visos kitos sportininkės startuos plento varžybose Latvijoje ir Lenkijoje.

Moterų treko rinktinė po praėjusių metų nesėkmių, susijusių su traumomis, ir apkalbų yra rimtai nusiteikusi kovoti dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Pagrindiniai taškų rinkimai į Pasaulio taurių etapus planuojami liepos mėnesį Japonijjoje, Taivane ir Italijoje.

Marytė Marcinkevičiūtė
Sportas.info