Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Turime kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes!

Trečiadienį paaiškėjo, kad Lietuvai atiteko kelialapis į Paryžiaus olimpinių žaidynių dviračių plento moterų grupines lenktynes. Apie šalims atitekusias kvotas paskelbė Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI).

Paryžiaus olimpinių žaidynių moterų grupinės lenktynės vyks kitų metų rugpjūčio 4 d. Jose dalyvaus 90 dviratininkių iš 53 šalių. Daugiausiai dviratininkių – po keturias – į grupines lenktynes galės deleguoti Nyderlandai, Italija, Belgija, Šveicarija ir Didžioji Britanija.

KVOTŲ PASKIRSTYMAS

Olimpinis kelialapis Lietuvai atiteko pagal šalių reitingą. Jame Lietuva spalio 17 d., kai baigėsi dviračių plento olimpinė atranka, buvo klasifikuota 48-a. Sudarant šalių reitingą, įtraukiami ne daugiau kaip penkių kiekvienos šalies dviratininkių per metus sukaupti pasaulio reitingo taškai. Pasaulio reitingo taškų (iš viso 597) turi 12 Lietuvos dviratininkių, o į Lietuvos taupyklę šalių reitingui įdėti 473 taškai. Juos pelnė Olivija Baleišytė (150), Rasa Leleivytė (128), Akvilė Gedraitytė (105), Daiva Ragažinskienė (50) ir Gabrielė Andrašiūnienė (40). Vienintelė R. Leleivytė pasaulio reitingo taškų pelnė varžybose užsienyje, o kitoms lietuvėms taškai atiteko už pasiekimus Lietuvos čempionato grupinėse lenktynėse ir asmeninėse lenktynėse laikui. Rasa šiemet lenktynėse užsienyje pelnė 68 taškus.

LDSF informacija

Foto: Vytautas Dranginis (LTOK)