Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

UCI paskelbė atnaujintus 2020 metų aukščiausio rango varžybų kalendorius

Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) antradienį paskelbė atnaujintą vyrų ir moterų „UCI WorldTour“ varžybų kalendorius. Ankstesnius lenktynių grafikus teko koreguoti dėl pasaulį apėmusios koronaviruso pandemijos. Intensyvios UCI, varžybų organizatorių, komandų ir dviratininkų organizacijų atstovų konsultacijos dėl varžybų kalendorių vyko nuo kovo, kai nutrūko sezonas. 

Evaldas Šiškevičius ir Arnaud Demare. Foto: Delko Marseille Provence KTM

UCI, atsižvelgusi į situacijos pokyčius pasaulyje, balandžio 15 dieną pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 dienos, o „UCI WorldTour“ lenktynės buvo sustabdytos iki rugpjūčio 1-osios. 

„UCI WorldTour“ varžybos bus atnaujintos rugpjūčio 1 dieną „Strade Bianche“ lenktynėmis Italijoje, o baigsis „Vuelta a Espana“ lenktynėmis lapkričio 8-ąją. Iš viso seriją sudarys 25 lenktynės (17 vienadienių ir 8 daugiadienės varžybos). „Vuelta a Espana“ lenktynės sutrumpintos vienu savaitgaliu. Jos vyks spalio 20 – lapkričio 8 dienomis. „Tour de France“ lenktynės organizuojamos rugpjūčio 29 – rugsėjo 20 dienomis, o „Giro d’Italia“ – spalio 3-25 dienomis. Pasaulio plento čempionatas Eglyje ir Martinji (Šveicarija) vyks rugsėjo 20-27 dienomis, kaip ir buvo numatyta.

Moterų „UCI World Tour“ serija bus atnaujinta rugpjūčio 1 dieną „Strade Bianche“ lenktynėmis ir baigsis lapkričio 8 dieną 

„Ceratizit Madrid Challenge by La Vuelta“ varžybomis Ispanijoje. Iš viso seriją sudarys 18 lenktynių (13 vienadienių ir 5 daugiadienės varžybos). Spalio 25 dieną numatoma surengti pirmąsias moterų lenktynes „Paryžius – Rubė“.

Naujos varžybų datos gali būti keičiamos, priklausomai nuo tam tikrose teritorijose taikomų apribojimų. UCI atkreipia dėmesį, kad padėtis keičiasi ir dėl to UCI gali prireikti pakoreguoti kalendorių, atsižvelgiant į pandemijos raidą.

Nacionalinių federacijų organizuojami nacionaliniai čempionatai turėtų vykti rugpjūčio 20-23 dienomis. Tačiau jų datos priklausys nuo to, ar nacionalinės federacijos galės rugpjūčio mėnesį organizuoti savo renginį. 

Kitų į UCI kalendorių įtrauktų varžybų kalendorius bus paskelbtas vėliausiai gegužės 20 dieną. 

Daugiau informacijos čia: https://www.uci.org/road/news/2020/the-uci-unveils-the-revised-2020-calendars-for-the-uci-worldtour-and-uci-women-s-worldtour

Informaciją parengė Tomas Gaubys