Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

UCI skelbia naują MTB pasaulio taurės kalendorių bei atnaujintą atrankos į olimpines žaidynes sistemą

Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) penktadienį paskelbė atnaujintą pasaulio kalnų dviračių (MTB) taurės varžybų kalendorių, pasaulio čempionatų datas bei pakoreguotą atrankos į perkeltas Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes sistemą. 

Katažina Sosna. Foto: Andalucia Bike Race

Kitų disciplinų, išskyrus plento dviračių, UCI varžybų kalendoriai bus paskelbti artimiausiu metu. 

Nuo kovo vidurio dėl pasaulį apėmusios koronaviruso pandemijos buvo nukelta arba atšaukta apie tūkstantis dviračių sporto varžybų. Tai sudaro 45 proc. UCI kalendorių.

Pasaulio MTB olimpinio kroso čempionatas, turėjęs vykti birželio 26-28 dienomis Albštate (Vokietija), buvo atšauktas. UCI džiaugiasi, kad šių metų pasaulio MTB greitojo leidimosi (downhill) čempionato šeimininkas Leogangas (Austrija) sutiko į savo programą įtraukti MTB olimpinio kroso, kroso estafečių ir e-MTB varžybas. Čempionatas vyks spalio 5-11 dienomis.

Pasaulio MTB maratono čempionatas bus rengiamas spalio 24-25 dienomis Sakarjoje (Turkija). 

Sutrumpėjo pasaulio MTB olimpinio kroso ir greitojo leidimosi taurės varžybų kalendorius. Atšaukti etapai Kroatijoje, Didžiojoje Britanijoje, Andoroje ir Kanadoje. Varžybos rugsėjį ir spalį vyks Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Slovėnijoje ir Portugalijoje. 

Nacionalinių MTB ir BMX čempionatų datas dalės nustatyti pačios nacionalinės federacijos, o šių varžybų taškai bus įtraukti į UCI reitingus gruodžio 31 dieną. 

Dėl dviračių kroso varžybų kalendoriaus bus paskelbta vėliau. 

Plento ir treko dviratininkams jau išdalintos olimpinės kvotos lieka galioti, o prie šių metų kovo 3 dienos BMX, MTB ir laisvojo stiliaus BMX reitingo taškų bus pridėti dviejuose kitais metais vyksiančiuose pasaulio taurės varžybų etapuose (jie bus paskelbti vėliau) pelnyti taškai. Į BMX reitingą bus įtraukti ir šių metų pasaulio čempionate pelnyti taškai. 

Iki gegužės 20 dienos turėtų būti paskelbtas UCI žemesnio rango dviračių plento lenktynių kalendorius. 

Daugiau informacijos čia: https://www.uci.org/inside-uci/press-releases/the-uci-reveals-the-new-calendar-for-the-mountain-bike-uci-world-cup-and-world-championships-and-the-olympic-and-paralympic-qualification-system-for-tokyo-2020

Informaciją parengė Tomas Gaubys