Utenoje paaiškėjo greičiausi Lietuvos dviračių plento veteranai

Liepos 2 d. Utenoje surengtas Lietuvos veteranų ir mėgėjų dviračių plento asmeninių lenktynių laikui čempionatas. Absoliučioje įskaitoje pirmas klasifikuotas Jurgis Pakėnas („Top Team Cycling“, titulinėje nuotraukoje – viduryje).

V30 grupėje nugalėjęs 31 metų dviratininkas 15 km distanciją įveikė per 19 min. 41,32 sek. (vid. greitis – 45,72 km/h). J. Pakėnas neseniai Kuldygoje (Latvija) tapo ir Lietuvos veteranų (V30) grupinių lenktynių čempionu. Asmeninių lenktynių laikui V30 grupėje sidabrą pelnė Andrejus Dolgovas („Top Team Cycling“). Jis nugalėtojui pralaimėjo 4,21 sek. Bronza atiteko Mariui Ratkevičiui („Colibri Cycling“, +10,16 sek.).

V40 grupėje nugalėjo Tadas Malinauskas („Bliz“). Antras buvo Justinas Černiauskas, o trečias – Artūras Remeika. V50 grupėje čempionu tapo Artūras Prokarenka („Velo Šiauliai“). Sidabrą pelnė Tomas Bulotas (BTT), o bronzą – Irmantas Kvietinskas („Velomanai Team“). V55-64 grupėje aukso medalį iškovojo Arūnas Lipnevičius („VeloRatai“). Sidabras atiteko Antanui Vitukynui („Nikeliuotas špykis“ – Alytus), o bronza – Nerijui Vilčinskui. V65+ grupėje šalies čempiono titulą iškovojo Petras Kiušas („Dviratai – Daistatus“). 75 metų dviratininkas tarp visų čempionato dalyvių buvo 16-as! Sidabro medalį pelnė Vytautas Mažeika („Nikeliuotas špykis“ – Alytus), o bronzos – Algirdas Šilianskis.

Vytautas Mažeika, Petras Kiušas, Algirdas Šilianskis.

M30-49 grupėje nugalėjo Jurgita Lemešiūtė („Chain Gang“). Antrą vietą užėmė Vida Dolgovienė („Top Team Cycling“), o trečią – Dovilė Norinkevičienė („VeloVilkmergė“).

Vida Dolgovienė, Jurgita Lemešiūtė, Dovilė Norinkevičienė.

Varžybas surengė, kuriose dalyvavo 32 dviratininkai, Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) ir Utenos DSC, vadovaujamas Alvydo Surgauto. Pirmą kartą LDSF organizuotose varžybose vyriausiojo teisėjo pareigas ėjo Jurgis Taučius. Penkių grupių nugalėtojams įteikti čempionų marškinėliai, o visiems prizininkams – medaliai bei namų kino platformos „Žmonės Cinema“ dovanų kuponai. Prizininkus apdovanojo LDSF vadybininkas Tomas Gaubys.