Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vagystė prieš lemiamą startą Lietuvos dviratininkės nesustabdė

Ddviratininkė Olivija Baleišytė paskutinę Fjorencuola d’Ardoje (Italija) surengto Europos jaunių ir jaunimo dviračių treko čempionato dieną pasipuošė bronzos medaliu, nepaisant akibrokšto prieš paskutinę jaunimo (iki 23 metų) merginų daugiakovės varžybų (omniumo) rungtį. 22 metų panevėžietei prieš lemiamą startą pavogė plento dviratį. 

Olivija Baleišytė. Transliacijos stopkadras

Atvirame velodrome vykusio čempionato omniume po trijų rungčių O. Baleišytė buvo trečia. Jai ant kulnų lipo Nyderlandų ir Portugalijos dviratininkės. Nepaisant patirto šoko, lietuvė ketvirtojoje rungtyje – grupinėse lenktynėse dėl taškų (50 ratų; 10 tarpinių finišų) – atsilaikė ir iškovojo bronzos medalį. 

„Prieš paskutinį startą turėjau apie pusantros valandos pertrauką, todėl nusprendžiau kiek pailsėti automobilyje, kuris stovėjo velodromo aikštelėje. Savo plento dviratį, priklausantį „Astana“ komandai, buvau pastačiusi prie automobilio šono. Nebuvau užsnūdusi ir kurį laiką pro langą mačiau dviratį, bet nepastebėjau, kaip jis staiga dingo, – pasakojo O. Baleišytė, kurį šį sezoną plento lenktynėse atstovavo Kazachstano ekipai. – Po šio akibrokšto, sukėlusio didelį stresą, maniau, kad nebepavyks išlaikyti trečiosios pozicijos. Vienu metu net galvojau, kad nebedalyvausiu paskutinėje rungtyje ir važiuosiu tvarkytis reikalų į policiją. Prie starto linijos stojau kupina pykčio. Buvau užsibrėžusi tikslą laimėti jau pirmąjį tarpinį finišą ir padidinti savo persvarą prieš pagrindines varžoves. Tai ir pavyko padaryti, o po to jau stebėjau man ant kulnų lipusių Portugalijos ir Nyderlandų dviratininkių veiksmus, nes labai gerai pasirengusias čempionatui rusę ir lenkę aplenkti buvo sunku.“

Kaip jau skelbėme, O. Baleišytė keturiose rungtyse surinko 109 taškus. Europos jaunimo čempione tapo rusė Marija Novolodskaja, surinkusi 167 taškus. Sidabrą pelnė lenkė Wiktoria Pikulik, kurios sąskaitoje – 128 taškai. Omniume dalyvavo 13 dviratininkių. 

Informaciją parengė Tomas Gaubys