Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vasilijaus Lendelio viltis iškovoti medalį Graikijoje sudaužė griūtis

Sekmadienį Graikijos sostinėje Atėnuose pasibaigusio Europos jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 18 metų) dviračių treko čempionato jaunimo keirino rungties finale dėl 1-6 vietų Vasilijus Lendelis su trimis varžovais pateko į griūtį ir finišo nepasiekė.

Europos jaunimo čempionu tapo vokietis Maxas Niederlagas. Antrą vietą užėmė rusas Nikita Šuršinas. Į griūtį patekę britas Jonathanas Mitchellas ir baltarusis Artiomas Zaicevas sugebėjo pasiekti finišą. Jie užėmė atitinkamai trečią ir ketvirtą vietas. 

„Britas ir baltarusis po griūties atsikėlė ir vos ne pėsčiomis pasiekė finišą. Taisyklės tai leidžia. O Vasilijus su vokiečiu Maximilianu Doernbachu nebepajėgė atsikelti ir pasidalijo penktą vietą, – pasakojo Lietuvos rinktinės treneris Dmitrijus Leopoldas. – Po sūsidūrimo Vasilijus buvo „atsijungęs” maždaug penkias minutes. Laimei, rimtų sužalojimų jam pavyko išvengti”.

Pirmojo etapo ketvirtajame važiavime 20-metis V. Lendelis buvo pirmas, o pusfinalio antrajame važiavime finišavo antras ir pateko į finalą.

11738045_722011241277800_1704141568056388928_n

20-metis Svajūnas Jonauskas pirmojo etapo pirmajame važiavime buvo ketvirtas, o antrajame paguodos važiavime netapo nugalėtoju ir nepateko į pusfinalį.

Jaunių merginų daugiakovės varžybose (17 dalyvių) Olivija Baleišytė (162 tšk.) užėmė šeštą vietą.

Nugalėjo lenkė Darija Pikulik (192 tšk.). Antrą vietą užėmė britė Grace Garner (181 tšk.), o trečią – prancūzė Marion Borras (178 tšk.).

16-metė O. Baleišytė 7,5 km skrečo rungtyje buvo vienuolikta, 2 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse – ketvirta, atkrintamosiose lenktynėse – trečia, 500 m pavienio starto lenktynėse – antra, vieno rato lenktynėse išsibėgėjus – septinta, o 20 km grupinėse lenktynėse – aštunta (6 tšk.).

Jaunimo merginų daugiakovėje (14 dalyvių) 19-metė Edita Mazurevičiūtė (160 tšk.) užėmė aštuntą vietą.

Aukso medalį iškovojo danė Amalie Dideriksen (227 tšk.), sidabro – rusė Tamara Balabolina (223 tšk.), o bronzos – vokietė Anna Knauer (203 tšk.).

E. Mazurevičiūtė 10 km skrečo rungtyje buvo vienuolikta, 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse – septinta, atkrintamosiose lenktynėse – dvylikta, 500 m pavienio starto lenktynėse – šešta, vieno rato lenktynėse išsibėgėjus – dvylikta, o 25 km grupinėse lenktynėse – ketvirta (46 tšk.).

Kaip jau skelbėme, O. Baleišytė jaunių merginų asmeninėse 2 km persekiojimo lenktynėse iškovojo bronzos medalį, V. Lendelis sprinto rungtyje buvo penktas, o 19-metė Miglė Marozaitė jaunimo merginų sprinto lenktynėse užėmė taip pat penktą vietą.

Foto – uec.ch