Vasilijui Lendeliui Honkonge teko kovoti su tituluotu komandų sprinto specialistu

Honkonge vykstančio 114-o pasaulio dviračių treko čempionato vyrų sprinto lenktynėse penktadienį šių varžybų debiutantui Vasilijui Lendeliui nepavyko patekti tarp 16-os geriausiųjų. 22-ejų metų Lietuvos dviratininkas šešioliktfinalyje pralaimėjo triskart pasaulio komandų sprinto čempionui bei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių komandų sprinto vicečempionui 27-erių metų Naujosios Zelandijos atstovui Edwardui Dawkinsui.

© Tomas Gaubys

Atrankos varžybose, kuriose dalyvavo 33 dviratininkai, V. Lendelis užėmė 14-ą vietą. Jis 200 m distanciją iš eigos įveikė per 9,958 sek. E. Dawkinsas atrankoje buvo 19-as (9,996 sek.).

Geriausiai pasirodė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas 31-erių metų rusas Denisas Dmitrijevas – 9,645 sek. (vid. greitis – 74,65 km/h). 1-4 vietas atrankoje užėmę dviratininkai iškart pateko į aštuntfinalį, o 5-28 vietose likę dviratininkai kovojo šešioliktfinalyje.

Moterų daugiakovės varžybose (omniume) po dviejų rungčių pasaulio pirmenybių debiutantė Olivija Baleišytė tarp 22-iejų dalyvių yra 18-a. 18-metė panevėžietė turi 16 taškų.

Pirmauja pirmas dvi rungtis laimėjusi dabartinė Europos čempionė 23-ejų metų britė Katie Archibald (80 tšk.).

O. Baleišytė pirmoje rungtyje – skreče (30 ratų; 7,5 km) – finišavo 14-a, o antroje rungtyje – 7,5 km tempo lenktynėse – taškų nepelniusi lietuvė užėmė 20-ą vietą.

Daugiakovininkių penktadienį dar laukia atkrintamosios (15.04 val. Lietuvos laiku) ir grupinės lenktynės dėl taškų (16.05 val.).

Penktadienį medalį sprinto lenktynėse bandys iškovoti Simona Krupeckaitė. Ji pusfinalyje iki dviejų pergalių kovos su australe Stephanie Morton. Pirmasis pusfinalio važiavimas prasidės 14.56 val., antrasis – 15.22 val., o trečiasis (jei reikės) – 15.38 val. Važiavimai dėl aukso ir dėl bronzos medalių vyks 15.57 val., 16.35 val. ir 16.51 val. (jei reikės).