Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vasilijus Lendel Čempionų lygos etapo keirine – septintas

Penktadienį, lapkričio 10-ąją, Londone (Jungtinė Karalystė) surengto ketvirtojo Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) treko Čempionų lygos varžybų etapo keirine Vasilijus Lendel užėmė septintą vietą (9 tšk.). Tai – antras geriausias Lietuvos dviratininko pasiekimas šio sezono Čempionų lygoje.

Keirine pergalę šventė kolumbietis Kevin Quintero (20 tšk.).

Vasilijus pirmojo etapo pirmajame važiavime finišavo trečias ir nepateko į finalą. Lietuvos dviratininką aplenkė lenkas Mateusz Rudyk ir 2021 m. Europos vicečempionas prancūzas Tom Derache. Ketvirtas buvo taivanietis Nien Hsing Hsieh, penktas – Izraelio dviratininkas Michailas Jakovlevas, o šeštas – olandas  Lars Romijn.

V. Lendel sprinto lenktynėse užėmė 13-ą vietą (3 tšk.). Nugalėjo Tokijo olimpinių žaidynių, penkiskart pasaulio ir dukart Europos sprinto čempionas olandas Harrie Lavreysen (20 tšk.).

Vasilijus pirmojo etapo penktajame važiavime finišavo antras ir į pusfinalį nepateko. Lietuvos dviratininkas 0,288 sek. nusileido 2022 m. pasaulio vicečempionui australui Matthew Richardson. Trečias finišavo L. Romijn.

V. Lendel sprinto rungčių kategorijoje iš aštuntos vietos nukrito į devintą. Lietuvos dviratininkas turi 50 taškų. Pirmauja H. Lavreysen, turintis 154 taškus iš 160 galimų.

Olivija Baleišytė skrečo rungtyje užėmė 11-ą (5 tšk.), o eliminavime – 14-ą (2 tšk.) vietas. Pergales šventė ir po 20 taškų pelnė britės Dannielle Khan bei 2015 m. Europos eliminavimo čempionė ir 2016 m. Europos vicečempionė Katie Archibald.

Lietuvos dviratininkė moterų ištvermės rungčių kategorijoje po ketvirtojo etapo iš devintos vietos nukrito į 11-ą. Olivija turi 46 taškus. Lydere išliko britė Katie Archibald (132 tšk.).

Moterų sprinto lenktynes laimėjo vokietė Alessa-Catriona Propster, o kmoterų eirine pergalę šventė kolumbietė Martha Bayona. Lietuvė Miglė Lendel dėl sveikatos problemų nestartavo. Ji sprinto rungčių kategorijoje po ketvirtojo etapo iš 13-os vietos nukrito į 15-ą (24 tšk.) Lydere išliko Naujosios Zelandijos atstovė Ellesse Andrews (133 tšk.).

Vyrų ištvermės rungčių kategorijoje lyderio poziciją išsaugojo Kanados dviratininkas Dylan Bibic (116 tšk.).

Kiekvienoje kategorijoje dalyvauja po 18 dviratininkų. Iš viso varžybose lenktyniauja 72 sportininkai (36 moterys ir 36 vyrai).

Paskutinis, penktasis, UCI treko Čempionų lygos etapas vyks šeštadienį taip pat Londone.

Informaciją parengė Tomas Gaubys (LDSF)

Foto: Simon Wilkinson/SWpix.com