Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vasilijus Lendel Europos žaidynėse – penktas

Minske (Baltarusija) vykstančių antrųjų Europos žaidynių dviračių treko varžybų vyrų sprinto lenktynių ketvirtfinalyje šeštadienį Vasilijus Lendel, kurį treniruoja Dmitrij Leopold, 0-2 pralaimėjo šių metų pasaulio čempionui ir 2017 metų pasaulio vicečempionui olandui Harrie Lavreysen. Atsižvelgus į kvalifikacijos rezultataus, Vasilijui galutinėje įskaitoje atiteko penkta vieta. Lietuvos dviratininkui už nugaros liko šios rungties Londono olimpinių žaidynių vicečempionas, keturiskart pasaulio ir 2014 metų Europos čempionas prancūzas Gregory Bauge (6 vieta) ir 2018 metų pasaulio vicečempionas britas Jack Carlin (8 vieta). 

Foto: Vytautas Dranginis/LTOK

Pusfinaliuose kovos 2015 ir 2018 metų Europos čempionas olandas Jeffrey Hoogland ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, 2017 metų pasaulio ir triskart Europos čempionas rusas Denis Dmitrijev bei H. Lavreysen ir šių metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas lenkas Mateusz Rudyk.

Penktadienį kvalifikacijoje V. Lendel, 200 m iš eigos nuvažiavęs per 9,787 sek., tarp 22 dalyvių buvo penktas. Vasilijus 1/32 finalo įveikė baltarusį Andrejų Lukaševičių, o šešioliktfinalyje pralaimėjo 2018 metų pasaulio vicečempionui britui Jack Carlin. Šešioliktfinalio paguodos važiavime V. Lendel įveikė čeką Pavelą Kelemeną, o aštuntfinalyje Lietuvos dviratininką nugalėjo J. Hoogland. Pirmajame aštuntfinalio paguodos važiavime 24 metų Lietuvos dviratininkas nugalėjo šešiskart olimpinį čempioną britą Jason Kenny ir lenką Rafal Sarnecki. Beje, J. Kenny yra šios rungties Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionas bei Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas ir 2011 bei 2016 metų pasaulio čempionas.

Medalius šiose žaidynėse jau iškovojusios Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė šeštadienį dalyvauja sprinto lenktynėse, o Olivija Baleišytė kovoja omniume.

Informaciją parengė Tomas Gaubys