Vasilijus Lendel pasaulio čempionate pranoko septynis varžovus

Pruškove (Lenkija) vykstančio 116-ojo pasaulio dviračių treko čempionato vyrų sprinto rungtyje šeštadienį Lietuvos atstovas  Vasilijus Lendel tarp 34 dalyvių užėmė 27-ą vietą. 23 metų dviratininkas šešioliktfinalyje pralaimėjo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojui, 2017 metų pasaulio čempionui ir triskart Europos čempionui rusui Denisui Dmitrijevui.

Vasilijus Lendel ir Denis Dmitrijev pasaulio čempionate. Foto: Tomas Gaubys

V. Lendel atrankoje buvo taip pat 27-as. Jis 200 m distanciją iš eigos įveikė per 9,977 sek. Geriausiai atrankoje pasirodė 2015 metų Europos čempionas olandas Jeffrey Hoogland – 9,572 sek. (vid. greitis – 75,219 km/h). D. Dmitrijevas (9,730 sek.) buvo šeštas. 1-4 vietas atrankoje užėmę dviratininkai iškart pateko į aštuntfinalį, o 5-28 vietas užėmę atletai atkrintamąsias varžybas pradėjo nuo šešioliktfinalio.

V. Lendel, kurį treniruoja Dmitrij Leopold, pasaulio pirmenybėse dalyvavo trečią kartą. Pernai jis planetos pirmenybių sprinte buvo 12-as, o užpernai – 18-as.

D. Dmitrijevas Vasilijų pernai sustabdė aštuntfinalyje. Beje, 2017 metų gruodį Čilėje vykusio pasaulio taurės varžybų ketvirtojo etapo sprinto rungties finale V. Lendel netikėtai įveikė geriausią karjeros rezultatą tada atrankoje pasiekusį Rusijos dviratininką.

Paskutinę čempionato dieną – sekmadienį – moterų keirino rungtyje (nuo 13.08 val. Lietuvos laiku) lenktyniaus Simona Krupeckaitė, o moterų grupinėse lenktynėse dėl taškų (15.00 val.) – Olivija Baleišytė.