Vasilijus Lendel pasaulio taurės varžybose – šeštas

Pirmajame Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) treko Tautų taurės varžybų pirmajame etape Lietuvos atstovas Vasilijus Lendel keirino rungtyje (20 dalyvių) iškovojo šeštą vietą.

Vasilijus Lendel. Foto: Tomas Gaubys

Nugalėjo Malaizijos dviratininkas Muhammad Mohd Zonis. Antras pagrindiniame finale (dėl 1-6 vietų) finišavo dabartinis pasaulio vicečempionas japonas Yuka Wakimoto, o trečias – 2019 metų pasaulio vicečempionas kitas japonas Yudai Nitta.

Svajūnas Jonauskas B finale (dėl 7-12 vietų) finišavo trečias. Jis galutinėje įskaitoje klasifikuotas devintas.

Pirmojo etapo pirmajame etape S. Jonauskas buvo šeštas, o antrajame važiavime V. Lendel finišavo antras. Svajūnas pirmajame paguodos važiavime iškovojo trečią vietą ir pateko į pusfinalį. Jo pirmajame važiavime trečią vietą užėmęs Vasilijus pateko į pagrindinį finalą, o šeštas likęs Svajūnas – į B finalą.

Vàsilijus Lendel (v). Organizatorių nuotr.

Sprinto rungtyje (21 dalyvis) V. Lendel užėmė 12-ą, o S. Jonauskas – 14-ą vietas.

1-9 vietas užėmė Azijos dviratininkai, o prizininkais tapo Japonijos atletai. Nugalėjo Y. Nitta, antras buvo Y. Wakimoto, o trečias – Tomohiro Fukaya.

Kvalifikacijos varžybose geriausiai pasirodė Y. Wakimoto. Jis 200 m iš eigos nuvažiavo per 9,746 sek. (vid. greitis – 73,876 km/h). V. Lendel (9,934 sek.) buvo aštuntas, o S. Jonauskas (10,294 sek.) – 14-as.

S. Jonauskas šešioliktfinalyje įveikė ukrainietį Bohdaną Danylčiuką (19-as kvalifikacijoje), o aštuntfinalyje pralaimėjo T. Fukayai (3). V. Lendel kelią į ketvirtfinalį užtvėrė M. Mohd Zonis (9).

Į Honkongą kartu su Vasilijumi ir Svajūnu buvo išvykęs treneris Anatolijus Novikovas.

REZULTATAI

Antrasis UCI Tautų taurės varžybų etapas vyks birželio 3-6 dienomis Kalyje (Kolumbija).