Vasilijus Lendel UCI Tautų taurės III etape – 13-as

Balandžio 20-23 dienomis Miltone (Kanada) surengtame paskutiniame, trečiajame, UCI treko Tautų taurės varžybų etape, kuriame kovojama ir dėl olimpinės atrankos taškų, iš Lietuvos atstovų aukščiausią vietą užėmė Vasilijus Lendel. Jis keirino rungtyje (35 dalyviai) pasidalijo 13-ą vietą.

Nugalėjo australas Mattew Richardson. Antras buvo vokietis Maximilian Dornbach, o trečias – Trinidado ir Tobago atstovas Nicholas Paul.

V. Lendel pirmojo etapo ketvirtajame važiavime tarp šešių dalyvių buvo antras. Pirmas finišavo tailandietis Jai Angsuthasawit. Ketvirtajame paguodos važiavime Vasilijus, aplenkęs du varžovus, užėmė taip pat antrą vietą. Važiavimą laimėjo ir kelialapį į pusfinalį iškovojo kolumbietis Santiago Ramirez.

Galutinėje šio sezono Tautų taurės keirino bendrojoje įskaitoje V. Lendel (441 tšk.) užėmė 26-ą vietą. Nugalėjo kolumbietis Kevin Quintero (1360 tšk.). Klasifikuoti 74 dviratininkai.

V. Lendel sprinto lenktynėse (37 dalyviai) užėmė 17-ą vietą.

Nugalėjo N. Paul. Antras buvo lenkas Mateusz Rudyk, o trečias – M. Richardson.

Kvalifikacijoje V. Lendel užėmė 10-ą vietą. Jis 200 m iš eigos įveikė per 9,753 sek. Geriausiai ir atrankoje pasirodė pasaulio rekordininkas N. Paul – 9,575 sek.

Šešioliktfinalyje Vasilijus 0,011 sek. pralaimėjo lenkui Rafalui Sarneckiui (23-ias kvalifikacijoje).

Galutinėje šio sezono Tautų taurės sprinto bendrojoje įskaitoje V. Lendel (704 tšk.) užėmė 10-ą vietą. Nugalėjo M. Rudyk (1680 tšk.). Klasifikuoti 74 dviratininkai.

Miglė Lendel sprinto lenktynėse (30 dalyvių) užėmė 15-ą vietą.

Nugalėjo kanadietė Kelsey Mitchell. Antra buvo kolumbietė Martha Bayona, o trečia – meksikietė Luz Gaxiola.

Miglė kvalifikacijoje buvo taip pat 15-a – 10,989 sek. Geriausiai pasirodė kanadietė Kauriane Geniest – 10,482 sek.

M. Lendel šešioliktfinalyje įveikė čekę Veroniką Jabornikovą (18), o aštuntfinalyje pralaimėjo M. Bayonai (2).

Galutinėje šio sezono Tautų taurės moterų sprinto bendrojoje įskaitoje M. Lendel (360 tšk.) užėmė 24-ą vietą. Pirmoje vietoje – M. Bayona (1480 tšk.). Klasifikuota 60 dviratininkių.

Keirino rungtyje (30 dalyvių) M. Lendel pasidalijo 25-ą vietą.

Nugalėjo vokietė Alessa-Catriona Propster. Antra buvo M. Bayona, o trečia – britė Katy Marchant.

Miglė pirmojo etapo antrajame važiavime buvo paskutinė, penkta, o penktajame paguodos važiavime – taip pat paskutinė, ketvirta.

Galutinėje šio sezono Tautų taurės moterų keirino bendrojoje įskaitoje M. Lendel (2 tšk.) užėmė 45-ą vietą. Pirma – japonė Mina Sato (1600 tšk.). Klasifikuotos 58 dviratininkės.

Olivija Baleišytė eliminavime liko priešpaskutinė, 23-ia.

Nugalėjo norvegė Anita Stenberg. Antra buvo amerikietė Jennifer Valente, o trečia 0 olandė Maike van der Duin.

Galutinėje šio sezono Tautų taurės eliminavimo bendrojoje įskaitoje O. Baleišytė (552 tšk.) užėmė 21-ą vietą. Nugalėjo A. Stenberg (1528 tšk.). Klasifikuotos 47 dviratininkės.

Olivija antrą kartą Tautų taurės varžybose nepateko į omniumo finalą, kuriame dalyvavo 24 dviratininkės. Lietuvos dviratininkė pirmojoje atrankos grupėje (40 ratų, 10 km, 4 tarpiniai finišai, 16 dalyvių) liko pirma už brukšnio – 13-a. Norint patekti į finalą, reikėjo pelnyti bent tašką. Antrojoje grupėje lenktyniavo 15 dviratininkių.

Omniumą laimėjo britė Katie Archibald (131 tšk.).

Galutinėje šio sezono Tautų taurės omniumo bendrojoje įskaitoje O. Baleišytė (402 tšk.) užėmė 25-ą vietą. Pirmoje vietoje – Naujosios Zelandijos atstovė Ally Wollaston (1600 tšk.). Klasifikuotos 57 dviratininkės.