Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Venantas Lašinis antrajame „Carpathian Couriers Race“ etape – ketvirtas

Lenkijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje vykstančių 36-ųjų daugiadienių jaunimo (iki 23 metų) dviračių lenktynių „Carpathian Couriers Race“ (UCI II kategorija) antrajame etape ketvirtadienį Lietuvos jaunimo rinktinės narys Venantas Lašinis iškovojo ketvirtą vietą.

Venantas Lašinis (k). Foto: Antanas Taučius

Nugalėjo ir lenktynių lyderiu tapo olandas Marijn van der Berg („Metec – TKH“). Jis 140 km iš Tarnuvo į Naująjį Sončą (Lenkija) nuvažiavo per 3 val. 37 min. 2 sek. (vid. greitis – 38,704 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-11 vietas užėmusiems dviratininkams. Antras finišavo italas Nicolas Dalla Valle („Tirol – KTM“), o trečias – slovėnas Jaka Primožič („Kranj“).

Po daugiau nei 60 km atitrūko penkių dviratininkų grupelė, kurioje buvo ir V. Lašinis. Puikiai dirbę lyderiai prieš pagrindinę grupę greitai įgijo penkių minučių persvarą. Iki finišo likus apie 20 km, lyderius pavijo dešimties dviratininkų grupė, o nugalėtojas paaiškėjo po finišo sprinto.

Rojus Adomaitis, Rokas Kmieliauskas ir Justas Beniušis nuo nugalėtojo atsiliko daugiau nei 10 minučių, o Denas Masiulis nefinišavo.

Visi Lietuvos rinktinei atstovaujantys dviratininkai yra iš „Klaipėdos“ ekipos.

V. Lašinis trijuose iš keturių tarpinių kalnų finišų (63, 89 ir 98 km) buvo antras. Venantas laimėjo trečiąjį tarpinį sprinto finišą (108 km). Už tai jam atiteko trys premijinės sekundės.

V. Lašinis bendrojoje įskaitoje iš 35-os vietos šoktelėjo į penktą. Jis nuo lyderio atsilieka 2 min. 36 sek.

Venantas kalnų klasifikacijoje yra antras, sprinto – ketvirtas, o taškų – aštuntas.

II ETAPO REZULTATAI

Pirmajame etape (145,2 km; Polanecas – Tarnuvas, Lenkija) V. Lašinis finišavo 27-as.

Lenktynes, kurias sudaro prologas ir penki etapai, pradėjo 118 dviratininkų iš 24-ių 12-os šalių komandų. Po prologo ir dviejų etapų klasifikuoti 107 dviratininkai. Sekmadienį pasibaigsiančiose varžybose dalyvauja 9 nacionalinės rinktinės.

Informaciją parengė Tomas Gaubys