Venantas Lašinis pasaulio čempionate Australijoje – 33-ias

Sekmadienį Vulongonge (Australija) prasidėjo 95-asis pasaulio dviračių plento čempionatas. Pirmasis iš lietuvių startavęs Venantas Lašinis 34,2 km asmeninėse lenktynėse laikui užėmė 33-ią vietą.

Pasaulio čempionu tapo 25 metų Norvegijos čempionas Tobias Foss – 40 min. 2,78 sek. (vid. greitis – 51,26 km/h). Sidabro medalį pelnė 2021 metų Europos čempionas šveicaras Stefan Kueng (+2,95 sek.), o bronzos – 2019 metų Europos čempionas belgas Remco Evenpoel (+9,16 sek.).

Trečią kartą pasaulio čempionate dalyvaujantis V. Lašinis nugalėtojui pralaimėjo 4 min. 34,18 sek. (vid. greitis – 46,01 km/h).

Lenktynėse dalyvavo 48 dviratininkai iš 30 šalių.

REZULTATAI

Venantas pernai pasaulio čempionate tarp 55 dalyvių buvo 42-as.

Moterų asmenines lenktynes laikui laimėjo keturiskart Europos čempionė olandė Ellen van Dijk. Ji pasaulio čempione tapo trečią kartą. Sidabrą pelnė australė Grace Brown, o bronzą – šveicarė Marlen Reusser.

Čempionate Lietuvai atstovauja penki dviratininkai. Pirmadienį 6 val. 20 min. (Lietuvos laiku) prasidėsiančiose 28,8 km jaunimo (iki 23 metų) vaikinų asmeninėse lenktynėse laikui startuos Lietuvos vyrų (elito) čempionas Aivaras Mikutis, kuriam penktadienį sukako 20 metų.