Venanto Lašinio laimikis – ketvirta vieta ir 15 pasaulio reitingo taškų

Lenkijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje surengtose 36-osiose daugiadienėse jaunimo (iki 23 metų) dviračių lenktynėse „Carpathian Couriers Race“ (UCI II kategorija) puikiai pasirodė Venantas Lašinis. Lietuvos jaunimo rinktinės narys iš „Klaipėdos“ komandos iškovojo ketvirtą vietą. Už tai jam atiteko 15 pasaulio reitingo taškų. Venantas kalnų ir sprinto klasifikacijose užėmė antras vietas, o taškų klasifikacijoje liko septintas.

Nugalėjo ir 30 pasaulio reitingo taškų bei 1440 eurų premiją pelnė olandas Marijn van der Berg („Metec – TKH“). Antrą vietą užėmė italas Giovanni Aleotti („Friuli“, +39 sek.), o trečią – olandas Meindert Weulink („Wielerploeg Groot Amsterdam“, +1.14). V. Lašinis, kuris po prologo ir keturių etapų buvo penktas, nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 36 sek., o nuo prizinės vietos jį skyrė 22 sek. Rojus Adomaitis, Rokas Kmieliauskas ir Justas Beniušis paskutiniojo etapo nebaigė, o Denas Masiulis iš varžybų pasitraukė antrajame etape. Iš viso klasifikuoti 48 dviratininkai.

Paaskutinį, penktąjį, etapą laimėjo lenkas Stanislaw Aniolkowski („CCC Development Team“). Jis 150 km Vengrijoje (Vesprėmas – Papa) įveikė per 3 val. 46 min. 31 sek. (vid. greitis – 39,732 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-4 vietas užėmusiems dviratininkams. V. Lašinis nuo nugalėtojo atsiliko 3 sek. 6-22 vietas užėmusius dviratininkus nuo nugalėtojo skyrė 59 sek.

V. Lašinis laimėjo pirmąjį ir trečiąjį tarpinius sprinto finišus (42 ir 112 km), o antrajame (58 km) buvo trečias. Už tai lietuvis pelnė septynias premijines sekundes. Tarpiniame kalnų finiše (131 km) Venantas užėmė trečią vietą.

„Netrukus po starto, esant labai stipriam šoniniui vėjui, pabėgome šešiese, vėliau prisijungė dar vienas sportininkas. Tarpiniuose finišuose laimėjau premijinių sekundžių. Iki finišo likus 25 km, į mūsų grupę peršoko dar du sportininkai. Daliai bėglių pritrūko jėgų, todėl iki finišo atvažiavome penkiese. Vienas lenkų komandos narys ilgą laiką nedirbo, todėl gerai finišavo. Mano tikslas buvo dirbti ir paskatinti dirbti visus. Likus kilometrui, pabandžiau pabėgti, tačiau nesėkmingai. Oras buvo labai prastas: pūtė stiprus vėjas, lijo, oro temperatūra siekė vos 4 laipsnius šilumos“, – pasakojo V. Lašinis.

Lenktynes, kurias sudarė prologas ir penki etapai, pradėjo 118 dviratininkų iš 24-ių 12-os šalių komandų.  Varžybose, kurių prizų fondą sudarė 18,6 tūkst. eurų, dalyvavo 9 nacionalinės jaunimo rinktinės.