„Voltas – Madaris“ Lietuvos treko taurės lyderiai nepasikeitė

Panevėžyje, „Kalnapilio“ arenoje, surengtame ketvirtajame „Voltas – Madaris“ Lietuvos treko taurės varžybų etape tris pirmas vietas iškovojo Justas Beniušis (elito grupė, Simonos Krupeckaitės sporto akademija), o po dvi pergales šventė Laurynas Vinskas (elito grupė, Simonos Krupeckaitės sporto akademija) ir Paulius Pučinskas (mėgėjų grupė, Klaipėdos „Viesulo“ SC).

Elito grupės bendrojoje įskaitoje po ketvirtojo etapo lyderiu išliko Rokas Kmieliauskas („Voltas-Madaris Cycling Team“, 251 tšk.). Antrą vietą užima Jomantas Venckus (Lietuvos rinktinė, 245 tšk.), o trečią – belgas Remi De Mey („Voltas-Madaris Cycling Team“, 226 tšk.). Trečiąjį etapą praleidęs J. Beniušis (220 tšk.) iš penktos vietos pakilo į ketvirtą, o Mantas Januškevičius („Voltas-Madaris Cycling Team“, 212 tšk.) iš ketvirtos pozicijos nukrito į penktą. Šeštas yra Darijus Džervus („Voltas-Madaris Cycling Team“, 194 tšk.). Klasifikuoti 65 dviratininkai.

J. Beniušis laimėjo 1 km asmenines lenktynes laikui (1.04,37), su J. Venckumi, Roku Adomaičiu (Lietuvos rinktinė) ir L. Vinskumi – 4 km komandų persekiojimo lenktynes (4.19,19), o su L. Vinskumi ir Vasilijumi Lendel (Panevėžio SC/„Domino“) – komandų sprinto lenktynes (45,6 sek.).

1 km asmeninėse lenktynėse laikui antras buvo 51 metų latvis Ainars Kiksis (1.05,4). Barselonos, Atlantos ir Sidnėjaus olimpinių žaidynių dalyvis šiose varžybose dalyvavo pirmą kartą. Trečią vietą užėmė L. Vinskas (1.06,06).

4 km komandų persekiojimo lenktynėse antrą vietą užėmė „Voltas-Madaris Cycling Team“: D. Džervus, R. Kmieliauskas, M. Januškevičius ir latvis Vitalijs Kornilovs  – 4.27,56. Trečioje vietoje – Olegas Ivanovas, Aristidas Kelmelis, R. De Mey (visi trys – „Voltas-Madaris Cycling Team“) ir Tadas Baranauskas (Panvėžio SC/„Greitis“) – 4.37,79.

Komandų sprinto lenktynėse antri buvo Ukrainos dviratininkai (46,64 sek.), o treti – A. Kiksis, Miglė Lendel (Panevėžio SC/„Domino“) ir T. Baranauskas (49,74 sek.).

Mėgėjų grupės bendrojoje įskaitoje lyderio poziciją išsaugojo 14-metis Dovydas Činga (Panevėžio SC/„Greitis“, 219 tšk.). Į antrą vietą iš ketvirtos pakilo Paulius Sprindys (Panevėžio „Dviračiai“, 194 tšk.), o trečias išliko Arminas Petkevičius („SportoManai“, 188 tšk.). Augustas Mažeika („SportoManai“, 164 tšk.) iš antros vietos nukrito į ketvirtą, ukrainietis Vitalik Osypenko (161 tšk.) iš septintos vietos pakilo į penktą, o Arnas Bilertas (Panevėžio Raimundo Sargūno SG, 132 tšk.) iš penktos vietos atsidūrė šeštoje. Klasifikuoti 76 dviratininkai.

14-metis P. Pučinskas laimėjo 1 km asmenines lenktynes laikui (1.11,94). Antras buvo Lukas Talačka („Top Team Cycling“, 1.12,67), o trečias – Rapolas Valeika (Klaipėdos „Viesulo“ SC, 1.12,68).

4 km komandų persekiojimo lenktynėse pirmą vietą iškovojo Klaipėdos „Viesulo“ SC atstovai: Ramūnas Navardauskas, P. Pučinskas, Dominykas Šleinius ir R. Valeika – 4.57,29. Antrą vietą užėmė Marius Sabaliauskas, Jurgis Pakėnas, L. Talačka (visi trys – „Top Team Cycling“) ir Arnoldas Valiauga („Veloklinika“) – 5.00,02. Trečioje vietoje – P. Sprindys, Stasys Račinskas, V. Osypenko (visi trys – Panevėžio „Dviračiai“) ir D. Činga – 5.04,48.

Komandų sprinto rungtyje nugalėjo P. Sprindys, D. Činga ir V. Osypenko – 54,88 sek. Antrą vietą užėmė Algis Vinskas („Velomanai“), Žilvinas Naujalis („SportoManai“) ir Deimantė Zelenauskaitė (Panevėžio SC/„Domino“) – 56,55 sek. Treti buvo Aurimas Varna (be klubo), Liudas Leonavičius ir Rytis Gedvilas (abu – „Bikeexpert“) – 56,95 sek.

Dėl techninių kliūčių ketvirtajame etape įvyko tik trys rungtys iš šešių.

Finalinis, penktasis, „Voltas – Madaris“ Lietuvos treko taurės varžybų etapas vyks kovo 11 d. Pradžia – 9.00 val. 10 geriausių elito grupės dviratininkų išsidalins beveik 4000 eurų, o 1-10 vietas mėgėjų grupėje užėmusiems dviratininkams atiteks rėmėjų dovanos, kurių vertė – 2000 eurų.

Žiūrovams įėjimas į varžybas – nemokamas!