Ž. Savickas „Baltic Chain Tour“ lenktynėse pakilo į šeštą vietą

Žydrūnas SavickasLietuvoje, Latvijoje ir Estijoje rengiamų ketvirtųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ bendrojoje įskaitoje po antrojo etapo Lietuvos rinktinės narys Žydrūnas Savickas iš dvyliktos vietos pakilo į šeštą. 23-ejų metų lietuvis nuo lyderio atsilieka 23 sekundėmis. Kiti Lietuvos dviratininkai į pirmąjį 50-uką nepatenka.

Antrajame etape – Ryga-Sigulda – ketvirtadienį lenktynių dalyviai įveikė 160 km. Dviratininkams Siguldoje du kartus teko įveikti 11 proc. įkalnę. Pergalę iškovojo Rusijos rinktinės narys Ivanas Balykinas. 23 metų dviratininkas distanciją įveikė per 3 val. 22 min. 56 sek. Tuoj pat po jo finišavo austras Martinas Weissas („Tirol Cycling Team“). Trečią vietą užėmė olandas Davidas van der Poelis („BKCP-Powelplus“). 3-24 vietas užėmę dviratininkai, tarp jų ir Ž. Savickas, nuo nugalėtojo atsiliko 9 sekundėmis.

„Komanda šiandien man labai padėjo ir saugojo mane iki pat kalno. Prieš kalną stengiausi būti grupės priekyje, kad jei grupė subyrės nepražiopsoti momento ir nelikti antroje grupėje. Antrą kartą kylant į tą patį kalną, bandžiau paatakuoti, bet nepavyko. Oro sąlygos buvo labai sudėtingos ir nors šiemet nemažai lenktynių teko įveikti lyjant lietui, šiandien buvo labai šaltą ir gal puse rato teko įveikiau drebėdamas.

Prieš lenktynes planavome mažose pabėgėlių grupėse turėti vieną komandos draugą, Paulių Šiškevičių, Darijų Džervų ar Gediminą Kaupą, o jei pabėgtu didesnė grupė, kad priekyje liktu dviese. Dėl didelio greičio, dėl to, kad buvo daug norinčių ir kad ukrainiečiai nieko nenorėjo paleisti ilgą laiką niekas nenuvažiavo. O lietuvius Ukrainos atstovai prižiūrėjo ypač“, – po finišo pasakojo Ž.Savickas

Prieš antrąjį etapą komandos treneris Artūras Kasputis dviratininkams pavedė skirtingas užduotis: „Etapui turėjome du planus, vienas nuvažinėti ir kovoti dėl pergalės etape, kitas saugoti Ž.Savicką.

Nuvažiuoti pradžioje niekam nepavyko nes lyderių „Kolss“ komanda nieko nepaleido, bet manau jiems tai kainavo lyderio marškinėlius. Jie pasirinko tokia taktiką – kontroliuoti lenktynes, bet pabaigoje nesusitvarkė ir prarado lyderio marškinėlius, manau jie galėjo geriau sužaisti. Penktadienį taktika nesikeis, o jei grupė pasieks finišą dirbsime dėl Aidžio Kruopio.“

„Viskas priklauso ar visa grupė atvažiuosime į finišą ar ne. Mes esame tik šešiese ir jei kažkas labai užtrauks situaciją kontroliuoti bus labai sunku. Ž.Savickas dabar kovoja dėl bendrosios įskaitos, todėl jis dirbti pradžioje irgi negali, todėl labai daug kas priklausys nuo kitų komandų, bet jei visa grupė atvažiuos į finišą, tikrai turėsime šansą“, – apie perspektyvas trečiame lenktynių etape pasakojo A.Kruopis.

Vytautas Kaupas (Lietuvos rinktinė, +42 sek.) finišavo 52-as, Mykolas Račiūnas („Top Team“, +47 sek.) – 56-as, Elijus Čivilis („Top Team“, +1.03) – 62-as, Deividas Vileniškis („Top Team“, +1.20) – 73-ias, Aidis Kruopis (Lietuvos rinktinė, +1.20) – 74-as, Paulius Šiškevičius (Lietuvos rinktinė, +1.20) – 76-as, Andrius Pečiulis („Top Team“, +2.33) – 96-as, Gediminas Kaupas (Lietuvos rinktinė, +2.33) – 97-as, Darijus Džervus (Lietuvos rinktinė, +2.33) – 98-as, o Airidas Videika („Top Team“, +4.43) – 110-as.

Antrajame etapo tarpiniame finiše Gediminas Kaupas buvo trečias.

Lenktynių lyderiu tapo ketvirtadienį aštuntas finišavęs austras Clemensas Fankhauseris („Tirol Cycling Team“). Pirmojo etapo nugalėtojas ukrainietis Michailas Kononenka („Kolss“) bendrojoje įskaitoje nukrito į antrą vietą. Jo laikas toks pat, kaip ir lyderio. Trečią vietą ir toliau užima olandas Mathieu van der Poelis („BKCP-Powelplus“). Jį nuo lyderio skiria 3 sekundės.

Iš 119 lenktynes pradėjusių dviratininkų klasifikuota 111.

„Baltic Chain Tour“ lenktynes, kurioms suteikta UCI 2.2 kategorija, sudaro penki etapai (iš viso – 851,8 km). Penktadienį dviratininkai važiuos iš Valmieros į Pernu (164,5 km), šeštadienį – iš Pernu į Viljandį (165,5 km), o sekmadienį – iš Viljandžio į Taliną (179,6 km).

Lenktynių prizų fondą sudaro beveik 12 tūkst. eurų. Varžybose startuoja trys Estijos, po dvi – Latvijos, Lietuvos, Rusijos ir Vokietijos bei po vieną Austrijos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Kazachstano, Lenkijos, Norvegijos, Slovakijos ir Ukrainos komandą.

Pernai šiose lenktynėse Ž. Savickas užėmė trečią vietą, o Lietuvos rinktinė nugalėjo komandų įskaitoje.