Zarasuose paaiškėjo pirmieji Lietuvos „gravel“ dviračių lenktynių čempionai

Pirmą kartą surengto Lietuvos „gravel“ (žvyrkelių) dviračių lenktynių čempionato nugaletojais Zarasuose tapo Inga Paplauskė („TRItonas“) ir Andrejus Dolgovas („Top Team“).

I. Paplauskė 100 km žvyrkeliais ir miškais nuvažiavo per 3 val. 32 min. 42 sek. Sidabro medalį iškovojo Diana Jarmalavičiūtė (+28.06), o bronzos – Giedrė Nizevičienė („Dviratai-Daistatus“, +37.30). Ketvirta buvo Natalija Boguševičienė („Ironmama“), penkta – Elena
Čiuraitė
, o šešta – Laura Karaliūtė („Antaris“). Lenktynėse dalyvavo 30 dviratininkių.

Diana Jarmalavičiūtė, Inga Paplauskė ir Giedrė Nizevičienė. Foto: Danas Macijauskas

A. Dolgovas 150 km nuvažiavo per 4 val. 34 min. 20 sek. Sidabro medalį pelnė Mantas Staliūnas („Top Team“, +3 sek.), o bronzos – Jokūbas Zdanevičius („Voltas“, +11.14). Ketvirtą vietą užėmė Tadas Malinauskas („Bliz“), penktą – Edvinas Marcinkevičius („RC
Die Schwalben Munchen“), o šeštą – Marius Mingėla („Fakelai“). Lenktynėse dalyvavo 110 Lietuvos dviratininkų.

Mantas Staliūnas, Andrejus Dolgovas ir Jokūbas Zdanevičius. Foto: Danas Macijauskas

Lietuvos čempionatas surengtas kartu su „Betsafe Epic Gravel“ varžybomis. Renginyje, kurį organizavo MB „Kudos3000“ ir Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF), iš viso dalyvavo beveik 300 dviratininkų. LDSF dėkoja pagrindiniam renginio organizatoriui Giedriui Čenkui.

150 km lenktynes (115 dalyvių) laimėjo latvis Andris Vosekalns – 4 val. 33 min. 14 sek. Antras finišavęs A. Dolgovas nuo jo atsiliko 1 min. 6 sek. 100 km lenktynėse (173 dalyviai) pirmas buvo Aurelijus Dailidonis („CEO Cycling Club“) – 3 val. 19 min. 52 sek. Antras
finišavo latvis Normunds Griestins (+1.42), o trečias – Vilius Brusokas („Nikeliuotas špykis“, +12.28). Penkta tarp visų dalyvių buvo I. Paplauskė (+12.50).

PRELIMINARŪS REZULTATAI

„Gravel“ dviračių lenktynės sparčiai populiarėja pasaulyje. Tarptautinė dviračių sporto federacija (UCI) šių metų spalio 8-9 dienomis Italijoje organizuoja pirmąjį pasaulio „gravel“ dviračių lenktynių čempionatą.