Žygimantas Matuzevičius UCI Nations’ Cup lenktynėse išliko devintas

Lenkijoje surengtų dviejų etapų jaunimo (iki 23 metų) dviračių lenktynių „Orlen Nations Grand Prix“ (UCI Nations’ Cup) galutinėje bendrojoje įskaitoje Lietuvos rinktinės narys Žygimantas Matuzevičius užėmė devintą vietą.

Nugalėjo danas Morten Nortoft. Antras klasifikuotas vokietis Leslie Lührs (+30 sek.), o trečias – Estijos jaunimo čempionas Gleb Karpenko (+38 sek.). Lietuvos jaunimo vicečempionas Ž. Matuzevičius nuo nugalėtojo atsiliko 4 min. 19 sek.

Aristidas Kelmelis (+5.25) užėmė 18-ą, Gustas Raugala (+5.55) – 22-ą, Olegas Ivanovas (+9.32) – 42-ą, o Rokas Kmieliauskas (+10.22) – 51-ą vietas.

Iš 72 startavusių dviratininkų klasifikuoti 68.

Ž. Matuzevičius pelnė 5 pasaulio reitingo taškus, tačiau jų neteks, nes pirmajame etape buvo nubaustas už važiavimą šaligatviu. Žygimantui dar buvos skirtos 100 Šveicarijos frankų bei 20 sek. baudos.

Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė, vadovaujama trenerio Gedimino Bagdono, užėmė ketvirtą vietą. Nugalėjo Danijos rinktinė, antri liko vokiečiai, o treti – lenkai.

Lietuvos jaunimo rinktinė su treneriu Gediminu Bagdonu.

Varžybose dalyvavo 13 komandų, iš kurių 10 – nacionalinės rinktinės (Austrijos, Belgijos, Danijos, Estijos, Italijos, Lenkijos, Lietuvos, Slovakijos, Ukrainos ir Vokietijos).

Antrajame etape (135 km; Balstogė – Augustavas) šeštadienį iš Lietuvos rinktinės aukščiausią vietą vėl užėmė Ž. Matuzevičius. Jis finišavo 15-as. Nugalėjo vokietis Ole Theiler – 3 val. 1 min. 19 sek. (vid. greitis – 44,673 km/h). 2-54 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 19 sek. R. Kmieliauskas užėmė 27-ą, A. Kelmelis – 38-ą, O. Ivanovas – 43-ią, o G. Raugala – 46-ą vietas.

II ETAPO VAIZDO ĮRAŠAS

Pirmajame etape (156,9 km; Supraslė – Balstogė) Ž. Matuzevičius finišavo devintas.