Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ldsf/domains/ldsf.lt/public_html/sena/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 646

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ldsf/domains/ldsf.lt/public_html/sena/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 663
Nuostatai

Nuostatai

2022 M. LIETUVOS DVIRAČIŲ SPORTO FEDERACIJOS

VARŽYBŲ NUOSTATAI

I. TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

Dviračių sporto varžybos rengiamos siekiant populiarinti dviračių sportą Lietuvoje, skatinti sportininkus siekti aukštų rezultatų, atrinkti stipriausius dviratininkus į Lietuvos rinktines dalyvauti pasaulio ir Europos čempionatuose, pasaulio taurės varžybose ir kitose tarptautinėse varžybose.

II. VARŽYBŲ RENGĖJAI IR VYKDYTOJAI

Varžybas rengia ir vykdo Lietuvos dviračių sporto federacija (toliau – Federacija) kartu su Federacijos nariais, miestų sporto skyriais bei miestų dviračių sporto klubais.

III. VARŽYBŲ DALYVIAI, NUGALĖTOJŲ NUSTATYMAS

Varžybų dalyviai skirstomi į šias amžiaus grupes:

Grupė Gimimo metai Pavara
Mergaitės (13-14 m.) 2008-2009 m 6,41 m
Berniukai (13-14 m.) 2008-2009 m. 6,41 m
Jaunutės (15-16 m.) 2006-2007 m. 7,01 m
Jaunučiai (15-16 m.) 2006-2007 m. 7,01 m
Jaunės (17-18 m.) 2004-2005 m. 7,93 m
Jauniai (17-18 m.) 2004-2005 m. 7,93 m
Jaunimas merginos (U-23) 2000-2003 m. Neribojama
Jaunimas vaikinai (U-23) 2000-2003 m. Neribojama
Moterys – elitas 1999 m. ir anksčiau Neribojama
Vyrai – elitas 1999 m. ir anksčiau Neribojama

Pastaba. Mažesni dantračiai nei nurodyti turi būti nuimti, priešingu atveju nebus leidžiama dalyvauti varžybose.

Vyresnės amžiaus grupės varžybose gali dalyvauti ir vieneriais metais jaunesni dalyviai, tačiau treneris privalo patvirtinti raštu, kad sportininkas yra pasirengęs dalyvauti varžybose su vyresnių sportininkų grupe. Visi dalyviai privalo pateikti 2022 m. UCI licencijas. Berniukų ir mergaičių grupių dalyviai gali ir neturėti licencijų, jeigu jie nevyks dalyvauti į varžybas užsienyje. Visų varžybų metu visi sportininkai privalo dėvėti dviratininko apsauginius šalmus ir laikytis patvirtintų saugaus eismo taisyklių. Lietuvoje rengiamose varžybose dviratininkai negali dėvėti nacionalinės rinktinės marškinėlių ar čempiono marškinėlių, jei sportininkas nėra čempionas tos pačios disciplinos rungtyje einančiais metais (nuo čempionato iki kitų metų čempionato).

Asmeninių, grupinių ir komandų lenktynių nugalėtojai bei prizininkai nustatomi pagal pasiektus rezultatus varžybose. Daugiadienių lenktynių nugalėtojai ir prizininkai nustatomi pagal atskirus varžybų nuostatus.

2008 m. gimusiems ir jaunesniems dviratininkams bei jaunučiams (gimusiems 2006-2007 m.) neleidžiama startuoti su diskiniais ratais, ratais-propeleriais ir su pakeistais vairais. Jaunės ir veteranai gali startuoti vienoje grupėje kartu su jaunučiais, išskyrus šalies čempionatus.

Dviračių sporto veteranai skirstomi į grupes pagal lytį (moterys ir vyrai) ir pagal amžių. Rekomenduojamos grupės:

V30 grupė – veteranai, kuriems einamųjų metų gale sueis nuo 30 iki 34 metų;

V35 grupė – nuo 35 iki 39 metų;

V40 grupė – nuo 40 iki 44 metų;

V45 grupė – nuo 45 iki 49 metų;

V50 grupė – nuo 50 iki 54 metų;

V55 grupė – nuo 55 iki 59 metų;

V60 grupė – nuo 60 iki 64 metų;

V65 grupe – nuo 65 iki 69 metų;

V70 grupė – nuo 70 iki 74 metų;

V75 grupė – nuo 75 metų ir vyresni.

Vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo (iki 23 m.) grupinėse lenktynėse negalima naudoti racijų ir kitų tolimojo ryšio su dviratininkais priemonių.

Bet kokie protestai turi būti pateikiami raštu kartu su 30 eurų užstatu ir pildomi kartu su lenktynių komisija per šiuos terminus:

dėl prizinių vietų – iki užsidarant/pasibaigiant registracijai į kitą etapą;

dėl varžybų metu įvykusio incidento – ne vėliau kaip per vieną valandą po finišo;

dėl galutinių/finalo prizinių vietų – ne vėliau kaip per 15 minučių nuo prizinių vietų oficialaus paskelbimo;

Protestus svarsto teisėjų kolegija remdamasi UCI taisyklėmis. Protestą patenkinus, užstatas yra grąžinamas.

IV. DALYVIŲ PRIĖMIMO SĄLYGOS

Varžybų rengimo, vykdymo, teisėjų darbo išlaidas apmoka Federacija ar Federacija kartu su varžybų organizavimo partneriais. Dėl konkrečių dalyvavimo varžybose išlaidų teirautis varžybų organizatorių.

V. APDOVANOJIMAI. PARAIŠKOS

Lietuvos čempionatų, pirmenybių ir taurių varžybų nugalėtojai bei prizininkai apdovanojami Federacijos diplomais, medaliais, taurėmis, pagal galimybes prizais.

Techninės paraiškos pateikiamos iki nustatytos datos (jei data nenustatyta – 5 dienos iki varžybų pirmos dienos) el. paštu info@ldsf.lt

„Vėlyvų“ paraiškų pateikimas galimas likus mažiau nei 5 dienoms, bet ne mažiau nei dienai iki pirmos varžybų dienos. „Vėlyvos“ paraiškos kaina asmeniui – 5 Eur. Keitimai ar išbraukimai galimi iki nustatytos datos ir laiko (jei nenustatyta – vėliausiai dieną prieš pirmą varžybų dieną). Po šio nustatyto termino jokie pakeitimai nebepriimami. Jei yra atskiras tų varžybų reglamentas, registracija vykdoma pagal jį arba kaip nurodyta Federacijos tinklapyje (www.ldsf.lt).

Kiekvienas sportininkas privalo turėti sveikatos pažymą, kuri būtų galiojanti ir patvirtintų, kad sportininkas yra sveikas bei gali dalyvauti varžybose. Federacijos rengiamose varžybose komandų vadovai varžybų dieną ar kitą Federacijos nustatytą datą teisėjų kolegijai pateikia licencijas ir gydytojo leidimus sportuoti.

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

Renginio organizatorius – duomenų valdytojas, atsakingas už asmenų, dalyvaujančių renginyje, pateiktų duomenų rinkimą ir tvarkymą. Dalyvių duomenys gaunami juos pateikiant užpildžius registracijos formą ir tvarkomi teisėtu duomenų valdytojo interesu –varžybų organizavimo ir jų vykdymo tikslais.

Federacijos organizuojamos varžybos yra vieši renginiai, kuriuose gali būti filmuojama ir fotografuojama. Filmuota ir fotografuota medžiaga gali būti platinama žiniasklaidos priemonėse, socialiniuose tinkluose ir interneto tinklapiuose. Kiekvienas dalyvis užsiregistravimu savaime sutinka, kad varžybų organizatoriai visas renginio metu padarytas nuotraukas bei filmuotą medžiagą gali laisvai ir be atskiro sutikimo naudoti informavimo tikslais.