Savaitgalį Latvijos mieste Adaži vyko antrasis Latvijos BMX taurės etapas, bei Adažų rajono čempionatas, pritraukęs 452 įvairaus amžiaus sportininkus iš Latvijos, Estijos, Suomijos ir Lietuvos. Mūsų šalį atstovavo 22 sportininkai nuo jauniausių vaikų amžiaus iki elito grupės atstovų.
Šeštadienį į pirmuosius dešimtukus prasibrauti pavyko septyniems mūsų šalies atstovams.
Itin solidžiai pasirodė elito (Open Pro) grupėje startavęs Augustas Baškys (SC Dubysa). Sunkiai pradėjęs varžybas, sportininkas vis gerino savo pasirodymus ir finale su didele persvara laimėjo pirmąją vietą, įveikdamas net kelis pernykščio Europos čempionato finalininkus.
Su trenksmu į BMX trasas grįžo keturiasdešimtmetis Arnoldas Stanaitis (Klubas BMX akademija). Praeityje gausiai pergales skynęs sportininkas startavo 17+ amžiaus grupėje ir įveikęs ne vieną gerokai jaunesnį varžovą finišavo trečioje vietoje. Pasiektas rezultatas leidžia manyti, kad Arnoldą šiemet dar išvysime ne vienose varžybose.
Trečiąja vieta džiaugėsi 15+ moterų grupėje startavusi Šiaulių sporto gimnazijos atletė Aja Mikulevič.
Pirmąjį dešimtuką šeštadienį pasiekė Rugilė Stankutė (4 vieta), Nika Padasinavikava (4 vieta), Greta Dankytė (5 vieta) bei Jokūbas Jankauskas (8 vieta).
Sekmadienį BMX šventė Adažuose tęsėsi sportininkams varžantis Adažų rajono čempionate. Iš lietuvių prie starto linijos stojo beveik vien tik jaunieji sportininkai. Prizine vieta džiaugėsi tik Šiaulių SC Dubysą atstovaujanti Nika Padasinavikava (G13/14 grupė). Į finalinius aštuonetus pateko Rugilė Stankutė, Greta Dankytė, Aja Mikulevič, Jokūbas Jankauskas bei Žygimantas Stankus.
Itin apmaudžiai varžybos susiklostė Ajai Mikulevič (Šiaulių sporto gimnazija), kuri 15+ moterų grupėje laimėjo du iš trijų važiavimų, tačiau finale neišvengė kritimo ir liko septintoje vietoje.
Lietuvos sportininkus išvysti lenktyniaujančius Šiauliuose galėsime gegužės 23 d., kuomet startuos Lietuvos BMX taurės sezonas.



