Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

A.Kruopis verčia naują karjeros lapą (VIDEO)

Aidis Kruopis ir Paulius SiskeviciusLietuviams gerai žinoma airių komanda „An Post – Chain Reaction” neslepia džiaugsmo, kad šiemet prie jų prisijungė ir du pajėgūs lietuviai, tai Aidis Kruopis ir Paulius Šiškevičius.

Net tris metus WorldTour australų „Orica Green-EDGE” komandai atstovavęs A.Kruopis bus vienas pagrindinių dviratininkų komandoje, o 2014 m. Lietuvos čempionu tapęs P.Šiškevičius airių komandoje, gali atsiskleisti taip kaip 2012 m. sezone tai padarė Gediminas Bagdonas.

G.Bagdonas ne vienintelis lietuvis iki tol vilkėjęs airių kontinentinės komandos marškinėlius, 2011 m. sezone šiai komandai atstovavo ir Darijus Džervus. Tiesa G.Bagdono sezonas čia buvo daug sėkmingesnis, 2012 m. sezone iš 13-os komandos pergalių net 9-ias pelnė G.Bagdonas. Ir jau kitą sezoną lietuvis persikėlė į WorldTour komandą „AG2R La Mondiale” kur važiuoja iki šiol.

Airiai džiaugiasi, kad jų komandą sustiprino aukšto lygio dviratininkas, kuris turi ir didelios patirties svarbiose varžybose. O pats A.Kruopis nesureikšmina, kad perėjimas į kontinentinę komandą yra žingsnis atgal. Kaip lietuvis sakė komandos žurnalistams – „Aš jau norėjau sugrįžti į mažesnę komandą, kur galėčiau siekti naujų rezultatų”. A.Kruopis taip pat džiaugėsi gera komandos programa, draugais esančiai šalia, kurie jam padės greičiau adaptuotis.

Daugeliui, gal tai praradimas, kad A.Kruopis iškrito iš pasaulio elito, bet nauja komanda, lyderio vaidmuo, užgautos ambicijos gali duoti ir daug geresnį rezultatą, nei statisto vaidmuo WorldTour komandose. Žinoma, lietuvio kontraktas nė iš tolo neprilygsta, kokį jis turėjo su australų komanda, bet sportininkas sotus ne tik geru kontraktu, jam reikia laimėti, jam reikia turėti galimybę parodyti ką jis gali.

Aidis Kruopis ir Paulius Siskevicius 2Ir tokią galimybę šiais metais A.Kruopis tikrai turės. Komandos kalendoriuje daug svarbių klasikinių varžybų Belgijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, o svarbiausiose iš jų airiai viską statys būtent ant lietuvio A.Kruopio.

Pats lietuvis taip pat pripažįsta, kad bus svarbus komandos veiksnys ir parodys, kaip yra dirbama tokio rango varžybose – „Norėčiau būti jaunesnių komandos draugų kapitonu, aš žinau, kaip dirbama svarbiose varžybose, todėl galiu to juos išmokyti”.

„Asmeniškai man tai lyg sugrįžimo metai, taigi gerų rezultatų siekimas ir tarsi mano renesansas būtų puikus pasiekimas” – pridūrė A.Kruopis.

 

Vieną svarbiausių karjeros pergalių A.Kruopis iškovojo 2012 m. Lenkijoje. Tuor de Pologne (WorldTour), 4-asis etapas.