Aivaras Mikutis – Baltijos ir Lietuvos jaunimo plento grupinių lenktynių čempionas

Birželio 19-ąją, sekmadienį, Kuldygoje (Latvija) surengtos Baltijos dviračių plento čempionato jaunimo (iki 23 metų) vaikinų grupinės lenktynės, kuriose paaiškėjo ne tik Baltijos čempionas, bet ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos čempionai. Baltijos jaunimo čempionu tapo ir Lietuvos jaunimo čempiono titulą apgynė bei 50 pasaulio reitingo taškų iškovojo Aivaras Mikutis (nuotraukoje – viduryje), atstovaujantis Kauno sporto mokyklai „Gaja“ ir Estijos komandai „Ampler-Tartu 2024“.

19-metis A. Mikutis, kurį išugdė treneris Kęstutis Česaitis, 133 km nuvažiavo per 3 val. 2 min. 29 sek. (vid. greitis – 43,7 km/h) ir po finišo sprinto aplenkė Latvijos jaunimo čempionu tapusį Aleksą Krastą („Ampler-Tartu 2024“) bei Estijos jaunimo čempiono titulą iškovojusį Glebą Karpenko, kuris pernai buvo antras. Po  1 min. 24 sek. finišavo trys dviratininkai: ketvirtą vietą užėmė Žygimantas Matuzevičius (Sostinės SC/„Philipe Wagner Cycling“), penktas – estas Markus Pajur („Arkea Samsic“), o šeštas – latvis Matiss Kalveršs („Astana Astana Qazaqstan Development Team“). Ž. Matuzevičius antrus metus iš eilės tapo Lietuvos jaunimo vicečempionu. Bronzos medalį pelnė Rokas Kmieliauskas (Kauno SM „Gaja“/„Metalced“), kuris finišavo 11-as (+1.39).

Lietuvos jaunimo čempionato įskaitoje ketvirtą vietą užėmė 12-as finišavęs Mantas Bitinas („Ampler-Tartu 2024“/Panevėžys), penktą – 17-as finišvęs Gustas Raugala (Sostinės SC/„Kaunas“), šeštą – 18-as finišavęs Olegas Ivanovas (Kauno SM „Gaja“), o septintą – 33-ias finišo liniją kirtęs Aristidas Kelmelis (Kauno SM „Gaja“). Lietuvos čempionate debiutavęs Itai Oshri ir Martynas Tomkus (abu – „Kaunas“) viršijo laiko limitą.

Lenktynėse dalyvavo 43 dviratininkai: 20 Estijos, 14 Latvijos ir 9 Lietuvos.

REZULTATAI

Trečiadienį, birželio 22 d., Kuldygos savivaldybėje vyks Latvijos ir Lietuvos dviračių plento čempionatų asmeninės lenktynės laikui.