Daiva Tušlaitė lenktynėse Nyderlanduose – trečia

Nyderlanduose vykstančių moterų daugiadienių dviračių lenktynių „Healthy Ageing Tour“ (UCI II kategorija) ketvirtame etape šeštadienį Daiva Tušlaitė („Ale Cipollini“) finišavo trečia ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus. 30-metė Lietuvos čempionė šį sezoną prizinę vietą užėmė pirmą kartą.

Lenktynių organizatorių nuotrauka.

Nugalėjo olandė Chantal Blaak („Boels – Dolmans“). Ji 126,6 km nuvažiavo per 3 val. 15 sek. (vid. greitis – 42,141 km/h). Nugalėtojos laikas įskaitytas 2-7 vietas užėmusioms dviratininkėms.  Antra finišavo norvegė Susanne Andersen („Hitec Procucts“).

Daiva kaip ir trečiame etape dalyvavo pabėgime. Artėjant finišui, lietuvė išsiveržė į priekį, tačiau, iki finišo likus apie 50 metrų, ją aplenkė dvi varžovės.

„Šiandien per anksti pradėjau finišuoti – bijojau, kad grupė nesuvalgytų kaip vakar. Iš pradžių maniau, kad pagrindinė grupė greitai pagaus, nes merginos, su kuriomis važiavau lyderių grupėje, labai didelių pastangų dirbti nerodė“, – teigė D. Tušlaitė.

IV etapo video santrauka

Lydere išliko 2013 metų pasaulio ir praėjusių metų Europos čempionė olandė Ellen van Dijk („Sunweb“), kuri šeštadienį finišavo dešimta. D. Tušlaitė bendroje įskaitoje iš 31-os vietos pakilo į 28-ą. Ji nuo lyderės atsilieka 4 min. 9 sek.

Lietuvos dviratininkė po ketvirto etapo tapo agresyviausia dviratininke.

Iš 93 startavusių dviratininkių klasifikuotos 76.